Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Çiftçilere Karanfilli Kutlama

Aksaray’da Çiftçilere Karanfilli Kutlama

A - +

Aksaray Haberleri - 14.05.2015 - 13:26

Aksaray’da Çiftçilere Karanfilli Kutlama

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla çiftçileri çalışma alanlarında ziyaret ederek kadın çiftçilere karanfil, erkeklere şapka dağıtarak Dünya Çiftçiler Gününü kutladı.
Tarım arazilerini gezerek çiftçilerle buluşan Koçak, çiftçilerin tüm insanlara tarladan sofraya gıda hizmeti verdiğini söyledi. Çoluk çocuk tarlada çalışan çiftçilerle görüşen Koçak, çiftçilerin büyük bir fedakarlıkla çalıştığını şöyle dile getirdi: “14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle biz bu günü sahada kutlamayı uygun gördük. Tarlada, tapanda çalışan arkadaşlarımızın yanına geldik. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ülkemize, dünyamıza hayırlı uğurlu olsun. Biz, çiftçiler olarak tarlada çalışıyoruz, tüm üreticilerimiz tüm insanları ürettiklerimizle doyuruyoruz. Tarladan sofraya kadar çiftçilerimizin emeği gerçekten çok fazla. Çiftçiye hizmet etmek, üreticiye hizmet etmek de bir ibadettir. Çiftçi kardeşlerimiz tarlalarda hiç emeğini esirgemeden, sıcak soğuk demeden, yaz kış demeden çalışıyor. Ailenin en küçük ferdinden en büyüğüne kadar herkes tarlada çalışıyor. Biz her zaman her alanda üreticilerimizin yanındayız.”
Soma faciasında can veren işçileri yad eden Başkan Emin Koçak, Soma’daki faciada ölen kardeşlerimizi de rahmetle anıyoruz. İnşallah elim bir kaza bir daha ülkemizde yaşanmaz” dedi.
Çiftçi Halef Kurtlu (44) da, 14 yıldır Aksaray’da çiftçilik yaptığını belirterek, “Biz burada tarım arazisinde çalışıyoruz. Sağolsun Ziraat Odası Başkanımız her geldiğimizde bize destek oldu. Her zaman gelip sorunlarımızla ilgilenir. Kendisine ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021