SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da 87 Bin Öğrenci 6 Bin 500 Öğretmen Yarıyıl Tatiline Merhaba dedi

Aksaray’da 87 Bin Öğrenci 6 Bin 500 Öğretmen Yarıyıl Tatiline Merhaba dedi

A - +

Ana Manşet - 20.01.2024 - 11:33

Aksaray’da 87 Bin Öğrenci 6 Bin 500 Öğretmen Yarıyıl Tatiline Merhaba dedi

Aksaray genelinde 87 bin öğrenci karnelerini alarak 15 gün sürecek yarıyıl tatiline merhaba dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 2023- 2024 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının son gününde Kanber Demir Anadolu Lisesinde öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Karnelerini alan tüm öğrencileri tebrik ederek çocuklara yarıyıl tatillerinde dinlenmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Başkan Dinçer, ilk olarak öğretmenler ile bir araya gelerek, talep ve önerilerini sordu. Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip, karnelerini dağıtan Dinçer, öğrencilere hediyeler verdi.

Belediye Başkanı Dinçer, öğrencilere tatillerin verimli değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunarak “Yarıyıl döneminde sizler emeklerinizin karşılığını aldınız. Yarıyıl tatili sizin için dinlenmek, eğlenmek ve kendinize zaman ayırmak adına bir fırsat sunuyor. Ancak aynı zamanda, bu süreci daha anlamlı ve verimli kılmak da sizin elinizde. İşte bu süreci en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için bazı önerilerim olacak. Tatilde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum” dedi.

Okullarda düzenlediği bayrak törenleri ve çeşitli etkinliklerle öğrencilerin ve öğretmenlerin yıl boyunca yanında olan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, öğrencilere yarı yıl tatilini Aksaray Belediyesine bağlı Kitap Konaklarından ve Bilim Merkezinden en güzel şekilde değerlendirmeleri temennisinde bulundu.

Başkan Dinçer, yarı yıl tatilinin daha renkli, daha kültürel ve daha eğlenceli bir hale getirmek adına Aksaray Belediyesi olarak çocuk tiyatroları ve çeşitli aktivite hazırladıklarını söyledi ve öğrencilere Bilim Merkezi bünyesinde yapılacak bilim kampından bahsetti.

Başkan Dinçer, karnelerini alan tüm öğrencileri tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021