Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’a Stadyum Sözü

Aksaray’a Stadyum Sözü

A - +

Aksaray Haberleri - 28.05.2015 - 11:37

Aksaray’a Stadyum Sözü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek beraberinde AK Parti İl başkanı Abdülkadir Karatay, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili adayları İlknur İnceöz, Nevzat Palta ve Hüseyin Hüyük ile birlikte Atatürk stadyumunun yerine yapılan 2 Bin 500 kişilik spor salonunda inceleme de bulundu. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Haluk İpek, Bu ülke için şimdiye kadar bir çivi dahi çakmayan insanların gelip bu eserlerin önünde açıklama yapmaya hakkı yoktur. Önce bu ülke için bir çivi çaksınlar, sonra açıklamada bulunsunlar. Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, biz bu ülkeye spor salonları da yaptık her şehre stadyumda yapıyoruz. Buradan söz veriyorum. Aksaray’a en modern stadyumu da yine biz yaparız. Stadyum sözünü de buradan veriyorum” dedi.

Spor salonunun yapımı hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Arkan’dan bilgi alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek burada yaptığı konuşmada, Aksaray milletvekillerimizin gayreti ile çok ta olması gereken yere Aksaray’ımızın ihtiyacına uygun spor salonu yapılıyor. Şehrin büyümesi ve genişlemesi buradaki stadyumun Aksaray’a yetmeyecek hale gelmiştir. Dolayısıyla Aksaray’ımıza daha büyük bir stadyumun yapılması gerekiyor. Ama bu nüfusa tam arkamızda gördüğümüz gibi bu şekilde ihtiyacı karşılayacak şekilde spor salonunun da yapılması gerekiyordu. Şimdi bizim iktidarımız dönemine baktığımız zaman bugüne kadar yapılmış stadyumlardan çok daha modern ve çok sayıda spor salonları yaptık. Çok sayıda büyük stadyumlar yaptık. Şu anda şehirlerin büyük stadyumlarını yapıyoruz. Hepsi de dünyada örnek gösterilen ve birçok alanda ödül almış stadyumlar yapıyoruz. Dolayısıyla spor salonu bittikten sonra da daha müsait bir yerde stadyum yapacağız. Çünkü bu stadyum şehrin içinde kalmış ve bu stadyumun büyümesi mümkün değil. Dolayısıyla stadyumun büyümesi de mümkün olmayınca, ihtiyacı da karşılaması mümkün olmayınca daha büyük daha güzel daha kompleks stadyumu yapacağız. Peki yapacağımızın teminatı ne? Birçok yere yapmış olduğumuz spor salonları ve stadyumlardır. Birçok spor salonu ve stadyumun açılışlarını Başbakanımız ve Gençlik spor bakanımızla birlikte açtık. Dolayısıyla Aksaray halkı önceki desteğe devam etsinler. Biz milletimizin üzerine yüklediği yükümlülük olarak bu eserleri yaparız.

Şunu da söyleyeyim. Şimdiye kadar hiçbir eser yapmamış, çalışması olmayanların bu yapılan güzel eserlerin önüne gelip te buralarda açıklama yapma hakkı yoktur. Önce bir icraat yapsınlar. Bu ülkeye bir çivi çaksınlar, biz de bunu yaptık diye bir tane eser göstersinler ondan sonra söz söylemeye hakları olsun” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021