SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’a Gelen Üniversite Öğrencilerine Sıcak Karşılama

Aksaray’a Gelen Üniversite Öğrencilerine Sıcak Karşılama

A - +

Ana Manşet - 05.10.2023 - 22:19

Aksaray’a Gelen Üniversite Öğrencilerine Sıcak Karşılama

Aksaray Üniversitesinde yeni akademik yıl başladı. Aksaray Belediyesi farklı şehirlerden kente gelen üniversite öğrencilerine kolaylık sağlamak için ücretsiz ulaşım imkânı sağlıyor.

Aksaray Belediyesi, ilk olarak şehir dışından Aksaray’a Üniversite eğitimi için gelen öğrencileri terminalde kurulan bilgilendirme standında karşılıyor. Açılan stantta genç üniversitelilere, Aksaray’ı tanıtan kitapçıklar verilirken aynı zamanda şehrin turizm ve doğa aktivitelerinin yapılabileceği noktalar, sosyal donatı alanları ile eğitim, kültür ve sanat merkezlerine kadar birçok önemli alanların tanıtımı yapılıyor.

Şehre yeni gelen öğrencileri ulaşım konusunda da bilgilendiren Belediye ekipleri, aynı zamanda sefer saatleri ve güzergâhlar hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

Yeni bir eğitim yılına başlarken, öğrencilerin toplu ulaşım konusundaki sıkıntılarına çözüm oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Dinçer, Aksaray’a gelen öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca en güzel şekilde ağırlanacağını ve Aksaray Belediyesi’nin her zaman öğrencilerin yanında olacağı söyledi.

Başkan Dinçer sözlerinin devamında “Şehrimize gelen herkes bizim en kıymetli misafirimizdir. Özellikle geleceğimize yön verecek ve ilmiyle, bilimiyle ülkemizi ileriye taşıyacak gençlerimiz bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca yanlarında olduğunu göstermek için onları ilk günden en güzel şekilde karşılıyoruz. Yeni yuvalarına hoş geldiler. Bu vesileyle üniversite hayatına başlayacak tüm öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin çeşitli coğrafyalarından Aksaray’a Üniversitesine öğrenim görmek için gelen öğrenciler Belediyenin tahsis ettiği otobüslerle Aksaray Erkek Yurdu, Hamid-i Veli Erkek Yurdu, Aksaray Kız Yurdu, Sultan Mesud Erkek Yurdu, Mahperi Hatun Kız Yurdu, Alime Hatun Kız Yurdu, Cemaleddin Aksaray-i Kız Yurduna ücretsiz bırakılıyor. Belediyenin şehre yeni gelen öğrenciler için yaptığı uygulamayı öğrenciler büyük memnuniyetle karşıladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021