Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’a 82 Hekim atandı

Aksaray’a 82 Hekim atandı

A - +

Ana Manşet - 11.09.2023 - 19:23

Aksaray’a 82 Hekim atandı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Sağlık Bakanlığı tarafından Aksaray’a tek seferde 7 branşta 82 hekim atamasının yapıldığını duyurdu.

Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy hekim açıklarının giderilmesi için Ankara’da çalışmalar yürütüyordu. Aksaray heyetinin yaptığı ziyaretler ve gayretli çalışmaları sonuç verdi. Tek seferde 7 branşta 82 hekim ataması gerçekleştirildi. Hatırlanacağı üzere yakın zamanda da Aksaray’a 11 hekim atanmıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksaray’a atanan doktor dağılımlarını sıralayan İl Başkanı Aktürk, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 1 aile hekimliği, 1 anatomi uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 dahiliye, 1 radyoloji, 1 romatoloji, 76 pratisyen hekim ataması yapıldı. Hekimlerimize ve Aksaray’ımıza hayırlı olsun.”

Tek seferde 82 hekimin atanmasının önemine dikkat çeken Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise; “Tek seferde 82 hekimin atanması çok önemliydi. Bu atamalar ile hekim sıkıntımız büyük ölçüde çözülecek. Bunun yanında fiziki alanda da önemli çalışmalarımız var. En kısa zamanda onları da çözdüğümüzde ilimizdeki sağlık alanında bir sıkıntı kalmayacak. Atamalardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ederim.”

Kentteki sağlık ordusuna bu atamaların güç katacağını ifade eden Milletvekili Hüseyin Altınsoy da, “Aksaray Merkez ve İlçelerimizde çeşitli branşlarda hizmet sunmak üzere toplamda 82 hekim ataması hayırlı, uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, hekimlerimize görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021