SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ‘Bizim birinci önceliğimiz Aksaray

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ‘Bizim birinci önceliğimiz Aksaray

A - +

Ana Manşet - 30.12.2021 - 17:41

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ‘Bizim birinci önceliğimiz Aksaray

Vali Hamza Aydoğdu Aksaray Ticaret Borsası tarafından ilçe belediye başkanlıkları ile birlikte yürüttüğü iş dünyası buluşmaları programı kapsamında 2.’si Ortaköy İlçesinde tertip edilen programa katıldı.

Ortaköy Kaymakamı Ahmet Karatepe, Ağaçören Kaymakamı Mehmet Ali Semiz, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, Ticaret Borsası Hamit Özkök, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, birlik başkanları ve iş adamlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda Ortaköy İlçesinin sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.

Vali Hamza Aydoğdu; toplantıda yaptığı konuşmasında Ortaköy ilçesinin en çok fabrika bulunan ilçe konumunda olduğunu belirterek; üretmeyen bir toplumun ayakta kalmasının mümkün olmadığını söyledi.

-İlçelerimizin özelliklerini öne çıkarıyoruz

Konuşmasında; Aksaray’ın Türkiye’nin jeopolitik durumuna bakıldığında Türkiye’nin tam ortasında potansiyeli çok yüksek bir şehir olduğunun görüldüğünü belirten Vali Aydoğdu; etrafındaki bütün büyük şehirler dışında Türkiye’nin 68. Vilayeti Aksaray’ın gelişmişlik düzeyin en yüksek şehirlerden olduğunu ifade etti.

‘Bu kentte ilim irfan sahibi insanlar yaşadı. Bizim bu şehre olan vefa borcumuzu ödememiz gerekiyor diyen Vali Hamza Aydoğdu; “Bu şehrin en güzel özelliklerinden biriside şu her ilçe farklı özellikler taşıyor. Ortaköy ilçemizde tarım var, fabrikaları ile Yunus Emre ile gündeme gelirken, Güzelyurt ilçemiz Kapadokya’nın bütün izlerini taşıyor, Eskil; Aksaray’daki tarımın yüzde 60 orda yapılıyor. Her ilçemizi bir veya birkaç güzelliği ve özelliği ile öne çıkarmamız gerekiyor. Bu konularda biraz daha gayret sarf etmemiz, el birliği ile işler yapmamız gerekiyor.” dedi.

-Ortaköy OSB’nin kuruluşu son aşamada

Aksaray’ın organizasyon yeteneği güçlü bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu: “Kolektif şuur birlikte hareket etme kültürü, aidiyet duygusu sizin önünüzdeki bütün engelleri aşıyor. Bu şehir; tarımı, sanayisi, kültürü, tabiatı ile gençliği ile Türkiye de model olacak bir şehir, büyük bir potansiyeli var. Geldiğimiz günden itibaren şehirde bir birlik ve beraberlik havası oluştu. Bunda herkesin büyük emeği var. Bunu daha da geliştirmemiz gerekiyor. Bizim önceliğimiz Aksaray. Biz gece gündüz size hizmet zorundayız biz bununla mükellefiz”

Ortaköy’ün sorunlarının çözümü için hep birlikte gayret gösterdiklerini kaydeden Vali Hamza Aydoğdu; Ortaköy OSB’nin kuruluş kararı için son aşamaya gelindiğini bununla ilgili komisyon toplantısının beklediklerini de belirtti.

İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’de yaptığı konuşmasında Ticaret Borsası ile ortaklaşa düzenledikleri toplantının Ortaköy’e hayırlı olması temennisinde bulunarak ilçenin sorun ve ihtiyaçları için her zaman büyük destek gördükleri Vali Hamza Aydoğdu ve birim amirleri ile birlikte değerlendireceklerini söyledi.

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise ilçenin tarımsal faaliyetleri bu alanda sanayileşerek büyümesini sürdürdüğünü kaydetti. Ortaköy’ün potansiyelini gördüklerini borsa olarak verilen hizmetlerin karşılığını çok olumlu gördüklerini ifade eden Özkök, “İnsanların doğduğu yerde doyurmak çok önemli bu Aksaray da gerçekleşiyor. Ortaköy ilçemizde üretim yapan süt ve süt üreticilerimiz OSB gelişmesi ile daha iyi konuma geleceklerdir. Sorunlara çözüm üreten Valimiz ile yine Valimiz himayesinde bizlere yardımcı olan birim müdürlerimiz var. Sorunlarımız çözüme kavuşuyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Ortaköy İlçesinin öncelikli sorun ve ihtiyaçları dile getirilirken, çözüm için öneri ve değerlendirme yapıldı. Katılımcılar düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti belirterek Vali Hamza Aydoğdu ve diğer ilgililere teşekkür ettiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021