SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » Aksaray Tıp Fakültesi Bina Yapım İşi İhale Aşamasında

Aksaray Tıp Fakültesi Bina Yapım İşi İhale Aşamasında

A - +

Eğitim - 12.11.2021 - 13:52

Aksaray Tıp Fakültesi Bina Yapım İşi İhale Aşamasında

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Morfoloji (Eğitim) Binasına ilişkin proje çalışmalarının tamamlandığını, yapım işinin ihale aşamasına geldiğini, mümkün olan en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.

12 bin 560 metrekare büyüklükte tasarlanan bina, Mühendislik Fakültesi ile Yeni Sosyal Tesislerin arasında kalan alana inşa edilecek. Tüm detayların gelecek yıllar da göz önüne alınarak planlandığına dikkat çeken Rektör Şahin, binanın ihtiyaçların bütününe karşılık verebilecek donatılara sahip olacağını belirtti. Konferans salonu, farklı büyüklükte üç adet amfi, yedi adet derslik, dört adet kulüp odası, bilgisayar, mesleki beceri ve anabilim dalları laboratuvarları, kadavra odası, anatomi salonu, simule odası, kütüphane, personel odaları, kantin… Oldukça geniş bir alana ve donatılara sahip olacak morfoloji binasının tamamlanmasıyla Tıp Fakültesi’ndeki eğitim-öğretimin niteliğinin de artacağına dikkat çeken Prof. Şahin, “Binamız enerji performans yönetmeliğine uygun olarak tasarlanacak. Bu kapsamda enerji tüketimlerinin takip edilebilmesi ve dış ortam hava sıcaklığına göre iç ortam havasının ayarlanabilmesi için otomasyon kontrolü yapılabilecek. Binanın projeleri tamamlandı ve yapım işi ihale aşamasına geldi. Mümkün olan en kısa zaman içinde inşaat çalışmalarına başlamayı planlıyoruz” dedi.

Rektör Şahin, şu ana kadarki sürecin son derece verimli biçimde ilerlediğini belirterek, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021