Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İlçe Haberleri » Ağaçören Haberleri » Aksaray Ticaret Borsası Eğitime Doymuyor!

Aksaray Ticaret Borsası Eğitime Doymuyor!

A - +

Ağaçören Haberleri - 07.06.2015 - 14:46

Aksaray Ticaret Borsası Eğitime Doymuyor!

Girişimcilik ruhunu geliştirmek ve girişimciliği özendirmek amacıyla Ağaçören ilçesinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 30 kursiyere Sertifikaları törenle verildi…
Aksaray Ticaret Borsası KOSGEB iş birliği ile Ağaçören ilçesinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursu sona erdi. Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.
Ağaçören Öğretmen Evinde düzenlenen sertifika törenine Ağaçören Kaymakamı Murat Aydın, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ağaçören İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yeşilöz, KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak , Aksaray Ticaret Borsası Meclis Üyesi Mehmet Ekici, İlhan Demir, Yakup Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve kursiyerler katıldı.
Törende uygulamalı girişimciliğin önemine değinen Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Geçtiğimiz süre nezdinde KOSGEB destekleri ile Sayın Ağaçören kaymakamımız Murat Aydın bey’in himayesinde Uygulamalı Girişimcilik eğitimi vererek genç girişimci müteşebbis kardeşlerimize yeni iş imkanları sağlamak amacı ile açılan eğitimin sonuna geldik. Girişimciliğin esas gayeleri hayal kurmak, hedef seçmek ve çok çalışmaktan geçer. İnsanların hayali olmalı ki hedef seçmeli, hedef seçtikten sonrada çok çalışmalıdır. Ağaçören ilçemizde bayanların bu kadar özveri ile hareket etmesi Ağaçören İlçemizde bir farkındalık yaratacağına inanıyorum. Sertifikalarınızı aldıktan sonrada değerli KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak Bey ile ortak bir çalışma yaparak sizlere her türlü yardımda bulunacağız. Bu vesile ile sizleri tebrik ediyor bundan sonraki çalışma hayatınızda başarılar diliyor katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunuyorum” dedi.
KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak ise” Ağaçören ilçemizde başarının arkasında da kadını görüyoruz. Kadınlarımızı iş hayatında da görmek istiyoruz. Ben inanıyorum ki kadınlarda annelikten gelen bir sahiplenme duygusu var. İşini de kendi evladı gibi sahipleniyor. İlişki geliştirmede erkeklere göre çok daha başarılılar. Bir işe yoğunlaştıklarında sonuna kadar götürüyorlar. KOSGEB olarak da kadınlara bizim pozitif bir ayrımcılığımızda var. yani erkeği %70 oranında desteklerken kadını da %90 oranında destekliyoruz. 20 puan bir ekstra fazlalık veriyoruz. KOSGEB olarak biz sizlere ne verebiliriz? KOSGEB olarak biz sizlere işinizi kurmanız halinde kuruluş giderlerinize 3000 TL ye kadar hibe veririz. Alacağınız makine, Teçhizatlara 15000 TL hibe destek veririz. Birde işletmemizin kira ve personel gideri için aylık 1000 TL yi geçmeyecek şekilde toplam 12000 TL Hibe veririz. Bunların hepsini topladığınızda toplamda sizlere 30000 TL hibe destek veririz. Size sadece hammaddeyi koymak, müşteriyi bulmak kalıyor. Bunu da sizin başaracağınıza inanıyorum. Hepinize buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ediyor başarılar diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021