SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray SGK’ dan Baro Başkanına ziyaret

Aksaray SGK’ dan Baro Başkanına ziyaret

A - +

Aksaray Haberleri - 04.05.2016 - 14:07

Aksaray SGK’ dan Baro Başkanına ziyaret

Aksaray SGK’ dan Baro Başkanına ziyaret. Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda sivil toplum örgütleri ile yetkili Kurum ve Kuruluşları ziyaretine hız verdi.
Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Saffet Çalışkan ve Kurum Avukatı Özlem Güven ile birlikte İl Müdürlüğü personellerinden oluşan heyet Aksaray Baro Başkanı Levent Bozkurt’u ziyaret etti.
İl Müdürü Çalışkan “Birimler arası Koordinasyon ve diyalogla birçok problemlerimizin çözüleceği kanaatindeyim. Bu bağlamda sizleri ziyaret ederek Avukatlarımızın yanında Kayıt dışı sigortasız katip vb. personel çalıştırmamalarının kendilerinin menfaatine olacağını düşünüyorum. Bununla ilgili olarak ceza ödemek yerine istihdam olan kişinin sigortasının ödenmesi daha mantıklıdır. Bir taraftan bilgilendirme çalışmalarımızla diğer taraftan denetimlerimiz ile Kayıt dışılığı aşağılara çekmek için çalışmaktayız. Avukatlarımızın bu hususta örnek olacaklarını düşünüyorum” dedi.
Baro Başkanı Bozkurt ise “Öncelikle bizi ziyaretinizden oldukça memnun kaldık. Kayıt dışı istihdamla mücadele noktasında Baro olarak gereken desteği sağlayacağımızı iletmek isterim. Avukatlarımıza da bu kayıt dışı personel çalıştırmamaları hususunda gerekli hassasiyeti ileteceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021