SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Şehir Mezarlığı Tamamlandı

Aksaray Şehir Mezarlığı Tamamlandı

A - +

Ana Manşet - 12.05.2023 - 20:42

Aksaray Şehir Mezarlığı Tamamlandı

Aksaray Belediyesi’nin Dorikini mevkiinde başlattığı yeni şehir mezarlığı projesinde çalışmalar tamamlandı. İdari hizmet binası, otoparkı, aydınlatması ve bahçe duvarı tamamlanan yeni şehir mezarlığında bin 500 mezar defin için hazır hale getirildi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni şehir mezarlığının çok uzun yıllar şehrin ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Aksaray Belediyesi şehirdeki mevcut kabristanlıkların yetersiz kalması üzerine yeni mezarlık alanı belirleme arayışına girdi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehre yeni bir mezarlık alanı kazandırmak için gerekli çalışmayı başlattı. Aksaray Dorikini mevkiinde 340 bin metrekare alan üzerinde hayata geçen mezarlık projesi tamamlandı.

Yeni mezarlık alanı içerisinde bulunan idari bina, güvenlik binaları, gasilhane, morg, abdesthaneler gibi sosyal donatı alanları tamamlandı. Mezarlık alanında otoparkın yanı sıra kabir ziyaretlerinin de rahatlıkla yapılabilmesi için gerekli aydınlatmalar ve çeşmeler en uygun noktalara yerleştirildi.

Yeni Mezarlık alanında aile mezarlığı yanında eş yanı mezarlığı, şehit mezarlığı, gazi mezarlığı, sıralı mezar, kimsesizler mezarı, çocuk mezarı ve ayrıca gayri Müslimler için de asri mezarlığı gibi bölümler yer alacak. Yeni şehir mezarlığında bin 500 adet mezar defin için hazır getirildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni şehir mezarlığının şehrin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacağını belirtti. Yeni Mezarlık alanında kabir ziyareti yapmak isteyen vatandaşların istifade etmesi için geniş bir alanın otoparka ayrıldığının altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, “Şehrimizde mevcut kabristanlıkların yetersi kalması üzerine geçtiğimiz yıl başladığımız bu proje tamamlandı. Yeni Mezarlık alanı şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aksaray Belediyesi olarak ayrıca, defin hizmetleri sırasında da vatandaşlarımıza her türlü hizmeti sağlamaya burada da devam edeceğiz” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021