Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Protokolü KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti

Aksaray Protokolü KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti

A - +

Ana Manşet - 05.12.2023 - 17:54

Aksaray Protokolü KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu;

“Mine Nur kızımızın vefatı ile ilgili idari ve adli soruşturma süreci devam ediyor”

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun katılımıyla KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti.

Vali Kumbuzoğlu, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda iki gün önce meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Aksaray Üniversitesi Tarih Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Mine Nur Uysal’a Allah’tan rahmet diledi. Uysal’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu elim kazanın üzüntüsünü hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek yaşanan büyük acının ortak olduğunu kaydetti.

-Hiç kimse ulaşılmaz olmayacak

Üniversite ve yurtların öğrenci temsilcileri ile görüşen Vali Kumbuzoğlu; öğrencileri dinleyerek sorun ve ihtiyaçlarla ilgili görüşlerini aldı. Üniversite öğrencilerinin kaldıkları yurtlarda yaşadıkları sorunları ile ihtiyaç ve eksikliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Vali Kumbuzoğlu; öğrenci ve yurt temsilcileri ile belirli aralıklarla bir araya geleceklerini ele alınan konuların durumunu onlarla sürekli iletişim halinde kalıp değerlendireceklerini söyledi.

Sorunların anlık iletimi ve çözümü için tüm öğrencilerle iletişim platformu kurduklarını belirten Vali Kumbuzoğlu; “Gençlerimizin ve öğrencilerimizin karşılaştığı sorunları çözüme kavuşturacağız. Olumsuzlukların önlenmesi için her kurum kendi görev alanı içerisinde çözüm odaklı olarak çalışacak. Hiç kimse ulaşılamaz olmayacak. Mine Nur kızımızın vefatı ile ilgili idari ve adli soruşturma süreci devam ediyor. Biz de süreci titizlikle ve yakından takip edeceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021