Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray EMITT Fuarı’nda Tanıtılacak

Aksaray EMITT Fuarı’nda Tanıtılacak

A - +

Ana Manşet - 11.04.2023 - 15:18

Aksaray EMITT Fuarı’nda Tanıtılacak

11 Bin Yıllık Kültür ve Medeniyet Şehri Aksaray, tarihi ve kültürel özelliklerini, 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtıyor.

Kazı alanları, doğal, tarihi ve kültürel eserleri ile Kapadokya Bölgesinde önemli bir turizm merkezi olan Aksaray, dünya’nın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT’de kültür ve turizm değerlerini tanıtıyor.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve turizm sektöründe bulunan acente ve işletmelerin temsilcilerinden oluşan ekip, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezinde ilimizin tanıtımı faaliyetlerinde bulunacak.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, ilimizin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtarak her alanda olduğu gibi kültür ve turizm alanında da Aksaray’ın potansiyelini ortaya çıkarmak istediklerini belirtti. Doğan, Aksaray’ın vilayet olduktan sonra hızla geliştiğini, bu sebeple turizm ve tanıtım konusunda etkili çalışmalara ihtiyacın olduğunu vurguladı. Aksaray Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’nun öncülüğünde fuar, festival, panel, sempozyum, sportif organizasyonlar, dizi ve reklam filmleri, tanıtıcı yayınlarla Aksaray’ın tanıtımının güçlü bir şekilde yapılması yönünde önemli adımların atıldığını, bu çalışmaların ileriye dönük olumlu sonuçlarının olacağını ifade eden Doğan, Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan EMITT’in bu çerçevede güzel bir fırsat olduğunu söyledi. Doğan Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren ve 103 ülkenin katıldığı EMITT Turizm Fuarı’nın 26 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunduğunu, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla fuarın turizm sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağladığını belirtti.

Doğan, EMITT fuarına, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi organizasyonunda Aksaray Turizm İşletmeciler Derneği (AKTİD), Aksaray’da turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve turizm bölgelerindeki kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte katılım sağladıklarını belirterek, 60 m² stant’da ilimize ait görseller, tanıtıcı yayınlar, geleneksel el sanatı ve yöresel ürünler ile otel ve işletmelerimize ait tanıtıcı materyallerin sergileneceğini belirtti. Doğan ayrıca Aksaray standında ilimizin tarihi ve kültürel yönlerini ortaya koyacak sunumların yapılacağını, fuar alanında yer alacak temsili Somuncu Baba ve Yunus Emre ile şehrimizin manevi yönüne dikkat çekileceğini ifade etti. Doğan, Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm kesimler ile dünya’nın dört bir tarafından gelen turizmcilerin buluştuğu fuarın, ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağı ümidinde olduklarını sözlerine ekledi.

Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Hasan Dağı, Tuz Gölü gibi muhteşem doğal güzellikleri, peribacaları, yeraltı şehirleri, kaya oyma mekânları, kervansarayları, camii, medrese, türbe vb. yapılarıyla zengin tarih ve kültür mirasına sahip olan Aksaray, son yıllarda hızla gelişen termal turizm ve inanç turizmi olanaklarıyla da Türkiye’de önemli bir kültür ve turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Muhteşem güzellikleriyle her yıl yaklaşık 1.5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Aksaray, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 8. Salon, 8551 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021