Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Belediyesinin Sosyal Yardımları 365 Gün Devam Ediyor

Aksaray Belediyesinin Sosyal Yardımları 365 Gün Devam Ediyor

A - +

Ana Manşet - 27.09.2023 - 22:24

Aksaray Belediyesinin Sosyal Yardımları 365 Gün Devam Ediyor

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatlarıyla şehir genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Sosyal yardımlar alanında yaptığı çalışmalarla dikkati çeken Aksaray Belediyesi toplumun dezavantajlı kesimine yardım eli uzatmayı sürdürüyor.

Belediye ekipleri, düzenli olarak bu vatandaşları ziyaret ederek, evlerine konuk oluyor. Ekipler yaptıkları ziyaretler kapsamında vatandaşların bir ihtiyaçlarının olup olmadığını yerinde denetliyor.

Belediye, başvuruda bulunan ya da ziyaretler sırasında talepte bulunan vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Gıda yardımından hasta nakil ve kişisel bakıma (berber-kuaför) kadar birçok hizmet ücretsiz olarak sunuyor. Talepte bulunan vatandaşların evleri ekipler tarafından temizleniyor. Bunların yanı sıra talebe göre, çocuk ve yetişkinlere kıyafet, ayakkabı, çocuklu ailelere bebek bezi ve mama gibi temel ihtiyaç malzemeleri de veriliyor.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine anlaşmalı marketlerden istedikleri malzemeleri alabilmeleri için içerisinde para yüklü olan gıda kartlar veriliyor. Aileler böylece istedikleri ürünleri satın alabiliyor. Ailelere düzenli olarak yapılan bu yardımlar yıl boyunca devam ediyor.

Belediyenin bu hizmetleri hakkında bilgi almak ya da bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 55 68 numaralı telefona başvuru yapabiliyorlar.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ihtiyaç sahibi, hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmadıklarını ifade ederek, “Aksaray’da yaşayan desteğe ihtiyaç duyan hiçbir ferdimizi asla yalnız bırakmıyoruz. Özellikle bizden yardım talebinde bulunan aile ve vatandaşlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız doğrultusunda belediyemizin tüm imkânlarını seferber ediyoruz. Bu vatandaşlarımıza dokunduğumuzda yüzlerindeki mutluluğu görmek en büyük sevincimiz oluyor” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021