SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray Belediyesi Kışa Hazır

Aksaray Belediyesi Kışa Hazır

A - +

Belediye Haberleri - 01.12.2021 - 12:41

Aksaray Belediyesi Kışa Hazır

Aksaray Belediyesi kar yağışı ve buzlanmaların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için kış hazırlıklarını tamamladı. Belediye ekipleri kış aylarında oluşabilecek buzlanmalarda kullanılmak üzere 700 ton tuz stokladı.

Aksaray Belediyesi ekipleri, kış döneminde kullanılacak kar küreme, tuzlama ve greyder gibi iş makinalarının bakımını yaparak kışa hazır hale getirdi.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde bir dizi tedbirler alan Belediye ekipleri kış döneminde boyunca sürecek olan karla mücadele eylem planı hazırladı. Belediyeye bağlı tüm birimlerin karla mücadelede görevlendirilmesi yapılarak kar yağışının hiçbir engel oluşturmaması için her türlü ayrıntı düşünüldü.

Kış aylarında vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemlerin alındığını bildiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehirde genelinde sürecek çalışmalarla ile ilgili bilgiler verdi. Kış mevsiminde riskli bölgelerin belirlendiğini ve şehrin çalışma bölümlerine ayrıldığı altını çizen Başkan Dinçer, “Yoğun kar yağışı ve hava muhalefetlerine karşı günün her saatinde anında müdahale bulunacak ekiplerin görevlendirmesini tamamlandık. Kış mevsiminde karla ve buzla mücadele çalışmalarında kullanılacak tuz ihtiyacımızı temin ettik. Depomuzda yaklaşık olarak 700 ton tuz stoğumuz mevcut. Aksaray Belediyesi olarak kış süresince 24 saat aralıksız mücadele edecek ekipmana ve güce sahibiz. Kış mevsiminde toplumsal hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek durumları ortadan kaldırmak için çalışacağız. Bunun için 4 adet tam teşekküllü karla mücadele aracımız, 4 adet kar küreme aracımız, 5 adet greyderimiz ve 20 adet kepçemiz 24 saat esaslı görev yapacak” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi’nin kışla mücadeleye hazır olduğunu belirterek vatandaşların kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021