Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Belediyesi Kardeş Şehir Kahramanmaraş’ta Toplu İftar Proğramı Düzenledi

Aksaray Belediyesi Kardeş Şehir Kahramanmaraş’ta Toplu İftar Proğramı Düzenledi

A - +

Ana Manşet - 10.04.2023 - 14:53

Aksaray Belediyesi Kardeş Şehir Kahramanmaraş’ta Toplu İftar Proğramı Düzenledi

Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından Kahramanmaraş’ta yaraların hızla sarılması için birçok çalışma gerçekleştiren Aksaray Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) 1500 kişilik iftar programı düzenledi.

Depremzedelere ev sahipliği yapan KSÜ Avşar Yerleşkesinde düzenlenen iftar programına KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Kahveci, Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı, Prof. Dr. Orhan Doğan, Genel Sekreter Ali Rıza Bekler, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Yöneticileri ve Aksaray Belediyesi Meclis Üyesi Cem Elibol ve gönüllü çalışanlar ile vatandaşlar katıldı.

Aksaray’da Ramazan ayının coşkusunu ve heyecanını yaşatmak için birbirinden farklı sosyal ve kültürel organizasyonlar düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, aynı organizasyonları Kardeş Şehir Kahramanmaraş’ta da düzenliyor.

Aksaray Belediyesi’nin depremzede vatandaşların geçici barınma ihtiyacını karşılamak için kurduğu çadır kentlerde yaşayan depremzedelerin buluştuğu iftar sofrasında yüzler güldü. İftar programına katılan misafirlere Aksaray’ın yöresel lezzeti olan Tahinli Pide ikram edildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e bölgede yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021