SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Belediyesi Cadde ve Sokakları Türk Bayrakları İle Donatıyor

Aksaray Belediyesi Cadde ve Sokakları Türk Bayrakları İle Donatıyor

A - +

Ana Manşet - 27.10.2023 - 9:59

Aksaray Belediyesi Cadde ve Sokakları Türk Bayrakları İle Donatıyor

Cumhuriyetin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da büyük bir coşku ile kutlanılması için etkinlikler hazırlanıyor. Aksaray Belediyesi ekipleri de şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde ve sokakları bayraklarla süslüyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ve Ebu Feyz Elçi Bey caddesinde süslemelere başlayan ekipler şehri ay yıldızlı bayraklarla donatıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaraylı vatandaşları evlerini ve iş yerlerini bayraklarla süslemeye davet etti.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bütün bir ülke olarak Cumhuriyetin 100. Yılına ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarının vurgusunu yaptı. Başkan Dinçer Cumhuriyetin 100. Yılına yönelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeni bir şevkle, yeni bir dinamizmle, yeni bir heyecanla başlıyoruz. Umut ediyoruz ki 2. Yüzyılımız çok daha büyük kazanımlarla dolu olsun. Ülkemizin bölgesel güç sahibi olması için tüm imkanlarımız cumhuriyetimizin yüzyılında tamamlandı. Yüzyıl önce harap edilmiş şehirlerimiz bugün dünyanın en prestijli mekanları haline geldi. Bu kazanımlarla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı başlıyor.

Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.’’ Dedi.

Başkan Dinçer, Türk tarihi için önemli bir dönüm noktası olan 1923 yılının yüzüncü yılında tüm vatandaşları evlerini ve iş yerlerini türk bayrakları ile donatmaya davet etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021