Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray 2024 Yerel Seçimlerine Güçlü Bir Şekilde Hazırlanıyor

Aksaray 2024 Yerel Seçimlerine Güçlü Bir Şekilde Hazırlanıyor

A - +

Ana Manşet - 31.08.2023 - 21:09

Aksaray 2024 Yerel Seçimlerine Güçlü Bir Şekilde Hazırlanıyor

AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağı’nın açılışı ve belediye başkanlarıyla istişare toplantısı için Aksaray’a geldi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, ilk olarak AK Parti il binasında düzenlenen programda partililerle buluştu. Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Müzehher Belma Erdoğan, Lokman Ertürk ve Veli Böke, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Koyuncu, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, ilçe ve belde belediye başkanları, teşkilat mensupları ve partililer katılım gösterdi.

“Aksaray’ımızın partimize gösterdiği teveccüh ve başarı için teşekkür ediyorum” diyerek söze başlayan Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığındaki sözlerine şöyle devam etti. “Önümüzde bir mahalli idareler seçimi var. Bizde bu vesile ile bugün Aksaray’dayız. Türkiye’ye hizmet belediyeciliği anlayışını getiren bir siyasi idarenin mensubu olarak konuşuyorum.

Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında başlattığı insana dokunan insan odaklı belediyecilik hizmet anlayışının ve siyaset anlayışının öğrencileriyiz. Değerli Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer’in Aksaray’ımızda yaptığı hizmetleri yakından takip ediyoruz. Aksaray’a büyük kazanımlar sağlayan Evren Başkan’a 2024 seçimlerine hazırlık yönünde yaptığı çalışmaların boyutlarıyla ilgili onu cesaretlendirmek, onu güçlendirmek ve ona destek olmak için buradayız” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağı’nın açılışı görkemli bir törenle AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

DİNÇER; “EĞİTİM DÜNYAMIZA YENİ BİR ESER KAZANDIRDIK”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kitap konağının açılışında şu sözlere yer verdi; “Aksaray Belediyesi olarak gençlere, Aksaray’ımızın eğitim, öğretim camiasına katkı sunmak ve gelecek zaman dilimlerine gençlerimizi hazırlamak adına yapmış olduğumuz hizmetlerimizden bir tanesi. Daha öncesinde aynı konsepte olan iki tane kitap konağımızı hizmete açmıştık. Bu da 3’üncüsü. Aksaray’da toplam 5 tane kitap konağımız mevcut bulunmakta. İnşallah bu hizmetimiz mahallemizdeki gençlerimiz başta olmak üzere tüm yaş gruplarımıza hizmet verecek. Onlar buradan ziyadesiyle faydalanacaklar. İçerisinde kitap okuma salonları, bireysel ve grup çalışma odaları ile gençlerimizin aynı zamanda araştırma yapabilecekleri alanlar mevcut. Gençlerimiz, burayı kendi evleri gibi kullanacaklar ve ziyadesiyle istifade edecekler. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU; “HOCA AHMED YESEVİ İSMİ YAŞATILACAK”

Milletvekili cengiz Aydoğdu ise konuşmasında “Öncelikle bu güzel kitap konağımıza Hoca Ahmed Yesevi isminin verilmesinden dolayı Evren Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kültürümüzün en önemli isimlerinden birisi, Anadolu erenlerinin piri olan Hoca Ahmed Yesevi ismi bu kitap konağı ile yaşatılacak. Gençlerimize yeni ufuklar açacak kitap konağımızdan herkesin ziyadesiyle istifade etmesini temenni ediyor, Aksaray’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağı’nın açılış töreninin açılışında konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, en büyük yatırım insana ve bilgiye yapılan yatırımdır. Görüyorum ki Başkanım bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz kitap konağı ile bu hizmetlerine yeni bir halka ekledi” dedi.

Yılmaz, Aksaray’ı çok beğendiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Aksaray Türkiye’nin büyüme endeksi yüksek şehirlerimizden birisi. Belediye Başkanımız burada çok başarılı işlere imza atıyor. Evren Başkan’ın hayata geçirdiği dev proje ve yatırımlar Aksaray için büyük kazanım olmuş. 2024 seçimlerine de güçlü bir şekilde hazırlanıyor. Bugün burada Evren Başkanın hizmetlerine yakından şahitlik ediyoruz. Evren Dinçer’e destek olmak için buradayız. Tekrar bu duygularla başkanımızı ve ekibini tebrik ediyor muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021