Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » AKMEK Kadınlara Kapılarını Açıyor

AKMEK Kadınlara Kapılarını Açıyor

A - +

Ana Manşet - 24.09.2023 - 14:52

AKMEK Kadınlara Kapılarını Açıyor

Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) yeni dönem kurs kayıtları müzik kursları dışında sona erdi. El becerilerini geliştirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği AKMEK kursları bu yılda hanımların yoğun ilgisine neden oldu.

AKMEK kurslarında Kadınları yeni bilgi ve becerilerle donatarak hem meslek sahibi olmalarına hem de sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak gayesiyle usta öğreticiler tarafından eğitimler verilmeye bu yılda devam edecek.

AKMEK 2023-2024 eğitim döneminde birçok farklı branşta nitelikli ve ücretsiz eğitimler ile kursiyerlere kapılarını açmaya hazırlanıyor. Herkesin kendine ve zamanına uygun kurs seçebileceği farklı alanlardaki kurslar kadınların sosyal hayatına da pozitif katkı sağlıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yeni kayıt dönemi öncesi şunları söyledi. “Gerek kadın Aktivite Merkezlerimizde gerekse AKMEK bünyesinde her yıl yüzlerce hanım kardeşlerimiz için açtığımız kurslara her yaştan ve kesimden kadınlarımızın yoğun ilgi gösteriyor. Hem kursiyerlerimiz zamanlarını iyi değerlendiriyor hem de el emeği göz nuru eserler ortaya çıkararak ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Yeni Eğitim döneminin şimdiden kursiyerlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Eğitim altyapısı ve becerileri her ne olursa olsun yaratıcı yeteneklerini uyandırmak isteyen herkes için kurs programları sunan AKMEK kurslarında her yıl yüzlerce kadına ücretsiz olarak farklı branşlarda hem el sanatları hem de akademik eğitimler veriliyor.

El becerilerini geliştirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında 2023-2024 yılı kurs dönemi için başvurular müzik kursları haricinde tamamlandı.

Detaylı bilgi almak isteyenler (0382) 214 14 03 numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021