Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » AK Parti Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşlarını Ziyaret Etti

AK Parti Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşlarını Ziyaret Etti

A - +

Ana Manşet - 08.02.2024 - 18:01

AK Parti Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşlarını Ziyaret Etti

‘Aksaray için yapacak çok işimiz var’ diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer seçim çalışmaları AK Parti heyeti ile birlikte sürdürüyor. Başkan Dinçer beraberinde Milletvekili Hüseyin Altınsoy, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, Belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri ile birlikte; Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Aksaray Barosu ile Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Başkan Dinçer sivil toplum kuruluşlarının Aksaray’da oldukça aktif ve önemli faaliyetlerde bulunduğunu belirterek: “Şehrimize daha kaliteli hizmet verebilmek, sorunlarını dinlemek ve her daim ilerlemeye yön olabilmek için odalarımızı ziyaret ettik. Birlikte istişare ederek çözüm yollarını konuşuyoruz. Çalışmalarımızda STK’larımızın proje ve fikirlerine büyük önem veriyoruz.

STK ve odalarımız şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için önemli bir değer ve bizler için çok kıymetli kuruluşlardır. Şehrimizin ve bölgemizin ekonomisine, sanayisine katkı sağlayan tüm meslek odalarımızla güç ve el birliği içerisinde Aksaray’ımızın kalkınma hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda da bizler Aksaray’ımızın geleceğine yön veren tüm STK’larımızdan gelecek her türlü fikir ve projeye açığız.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Hüseyin Altınsoy ve AK Parti Teşkilatı ile ilk olarak Mimar Odasını ziyaret etti. Oda Başkanı Ayhan Şahin ile görüşen heyet, mimarların şehre katkılarından bahsetti. Başkan Dinçer, Burada yaptığı konuşmada: “Mimarlarımızın şehir estetiği, şehir görünümü, şehir görselliği ve çevre düzenlemesiyle yapı formatı açısında önemli görevleri var. Bizlerde mimarlarımızla ve diğer paydaşlarımızla ortak bir şekilde şehrimizin yön haritasını ve yön pusulasını oluşturmaya gayret ediyoruz. İmar yapılarını gerçek anlamda bütünleşik bir şekilde icra ve ihya etmeye gayret edersek o şehir çağdaş, modern anlamda yaşanılabilir bir şehircilik hüviyetine kavuşur. Hep birlikte el ele vererek şehrimizi daha aydınlık daha güzel yarınlara birlikte götüreceğimizi inanıyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Altınsoy ve beraberindeki heyet Aksaray İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret ederek Oda Başkanı İsmail Murat Doğan ile istişarelerde bulundu. Aksaray Belediyesi’nin yürüttüğü her çalışmada şehrin tüm paydaşlarının fikirlerinin aldığının altını çizen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ikinci dönemde hayata geçirilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve beraberindekiler Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit Köse’yi ziyaret etti. Başkan Dinçer, yerel yönetimler olarak Aksaray için birçok proje üzerinde çalıştıklarını aktardı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Altınsoy ve beraberinde heyet ile son olarak Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. AK heyet, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Ahmet Koçaş ile son yıllarda sanayi şehri kimliği ile öne çıkan Aksaray’da yaşanan gelişmeleri masaya yatırdırlar. Oda Başkanı Koçaş, Aksaray’da sanayi yatırımları ile beraber şehrin iç ve dış ticari ölçeğinin giderek arttığını söyledi. Belediye Başkanı Dinçer ise Tüm sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi Ticaret ve Sanayi Odası ile iş birliğine her zaman hazır olduğunu söyledi. Milletvekili Hüseyin Altınsoy ise Ticaret Odalarının yerel kalkınma kilit rol üstlendiğine değindi.

Belediye Başkanı Dinçer, misafirperverliğinden dolayı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve yönetimine teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021