SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » AK Parti Aksaray Teşkilatı Binlerce Görevlisiyle Seçime Hazır

AK Parti Aksaray Teşkilatı Binlerce Görevlisiyle Seçime Hazır

A - +

Ana Manşet - 21.03.2024 - 12:01

AK Parti Aksaray Teşkilatı Binlerce Görevlisiyle Seçime Hazır

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık başında görev alacak olan görevlilere eğitim verdi.

31 Mart seçimleri için bir yandan saha çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, diğer yandan da sandık güvenliği için tüm tedbirleri aldı. İl genelinde kurulacak sandıklarda görev yapacak sandık müşahitlerinin teorik ve pratik eğitimleri tamamlandı. Asil ve yedek müşahitler, kat sorumluları, okul sorumluları, avukatlar dahil olmak binlerce kişi göreve hazırlandı.

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı ve AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Dr. Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk, teşkilat üyelerinin katıldığı eğitimde, sandık görevlilerine seçim günü ve sandık görevlerinin nasıl yürütüleceği konularında detaylı bilgiler verildi.

Seçim çevresi, oy pusulaları, sandık açılımları ve sayım-döküm süreciyle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken hususlar aktarıldı. Akabinde, millet iradesinin sandıklara doğru tecelli etmesi adına, ortaya çıkacak muhtemel olumsuzluklara karşı alınabilecek tedbirlerle birlikte, şikayet ve itiraz süreçleri hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu.

Sunumu gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, sandık kurulu başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz ne de bizim tek bir oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz” diyerek sandık görevlilerine önemli bir sorumluluk yüklendiklerini vurguladı.

Sandık görevlilerine seslenen Belediye Başkanı Evren Dinçer, sandıklara sahip çıkılmasını istedi. Oy verme işlemi tamamlandıktan sora kullanılan oyların sayımından tutanaklara işlenmesine kadar tüm aşamada dikkatli olunması için uyardı.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığı değerlendirmede “31 Mart’ta sandıklara sahip çıkacak, hizmetlerimize Gerçek Belediyecilik anlayışımızla kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021