Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binası açıldı

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binası açıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 17.04.2015 - 16:46

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binası açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Acil Servis hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsis edilen 8 yeni ambulansın teslimi ile hayırsever desteği ile yaptırılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek binasının açılışı için tören düzenlendi.

Hastaneler kampüsü içerisinde düzenlenen törende konuşan Vali Şeref Ataklı, 112 Acil Servis hizmetlerinin Aksaray’da en iyi şekilde yerine getirildiğini söyledi.

Acil sağlık hizmetlerinde yeterli sayıda ambulansın bulunduğunu ancak yenilenme ihtiyacından dolayı yeni ambulansların bakanlık tarafından tahsisinin yapıldığını belirten Vali Ataklı, 8 yeni ambulansla sağlık hizmetlerinin daha etkin ve daha hızlı şekilde sunulacağını söyledi.

Vali Ataklı Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin kapasite olarak yeterli durumda olmadığını belirttiği konuşmasında: ‘Hayırseverlerimizin desteği ile kısa sürede tamamlanan ek binanın hizmete girmesiyle merkez oldukça rahatladı. Yaptıkları katkı ile hayırseverlerimiz çok değerli bir hizmetin gerçekleşmesine vesile oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum’dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 8 yeni ambulans 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi. Ambulansların özellikleri ve donanımları hakkında bilgi alan Vali Ataklı 112 Acil Servis hizmetlerinin toplamda 27 ambulansla sağlanacağını söyledi.

Ağız ve Diş Sağlığı Makbule-Hami Perek ek binası açılışını törene katılan Aksaray milletvekili Ali Rıza Alaboyun, il Sağlık Müdürü Dr.Akın Südemen, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Himmet Turgut, hayırseverler ve davetlilerle birlikte yapan Vali Ataklı, merkezi gezerek bilgi aldı.

Vali Ataklı katkılarından dolayı Mergube Perek İleri’ye teşekkür belgesi verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021