SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » 4 Bin Kişiye Eğitim Verildi

4 Bin Kişiye Eğitim Verildi

A - +

Ana Manşet - 11.12.2023 - 17:25

4 Bin Kişiye Eğitim Verildi

Aksaray il protokolü, şehrin en önemli sanayi yatırımlarından birisi olan Sütaş Orta Anadolu Sütçülük Projesi Aksaray Entegre Tesislerindeki çalışmaları yerinde inceledi. Fabrika gezisine katılan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, firmayla uzun yıllardan beri iş birliği içinde yürüttükleri eğitim faaliyetlerini yeni bir boyuta taşımak istediklerini söyledi.

Toplam bin 323 kişinin doğrudan istihdam edildiği fabrikada eğitim çalışmalarına da büyük önem veriliyor. Tesis içerisinde bulunan Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezi ve Eğitim Çiftliği’nde öğrencilere ve süt hayvancılığı yatırımı yapmak isteyen girişimcilere ücretsiz şekilde hayvancılık eğitimleri sunuluyor. ASÜ, bu eğitim faaliyetleri kapsamında Sütaş’la iş birliği içinde çalışıyor. Fabrika şu ana kadar 3 bin 845 çiftçiye hayvancılık ve üretim alanlarına dair eğitimler verdi. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, yeni dönemde toplumsal katkısı yüksek proje ve eğitim çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirterek, bu kapsamda Sütaş’la kurdukları iş birliklerini de geliştirmek arzusunda olduklarını belirtti. Fabrika gezisi esnasında Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’la da görüşmeler yapan Rektör Arıbaş, Aksaray Teknopark başta olmak üzere, proje odaklı yeni çalışma dönemine ilişkin bilgiler verdi.

Fabrika gezisine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcileri ile iş dünyasından isimler katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021