Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » 30 Ağustos resepsiyonu düzenlendi

30 Ağustos resepsiyonu düzenlendi

A - +

Aksaray Haberleri - 31.08.2017 - 15:13

30 Ağustos resepsiyonu düzenlendi

Aksaray Valisi Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi.
Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen resepsiyona Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İlker Akkaş, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Baro Başkanı Beytullah Coşkun, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İlçe Kaymakamları, belediye başkanları, şehit yakınları, gaziler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı resepsiyonda davetlileri masalarında ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik etti.
Zafer Bayramı pastasını eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi, Aksaray milletvekili Mustafa Serdengeçti ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte kesen Vali Aykut Pekmez yaptığı açıklamasında; “Bizim tarihimiz her anı her sayfası kahramanlık öyküleri ile dolu ama Ağustos ayının ayrı bir önemi var. “dedi.
26 Ağustosta Anadolu’yu yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt Savaşının kutlamasının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Muş Malazgirt’te yapıldığını ifade eden Vali Pekmez, 30 Ağustos 1922 tarihinde ise ülkenin 7’sinden 70’ine, yaşlısı genci ile topyekûn olarak ordusu ile el ele savaşarak Anadolu’nun düşman işgalinden kurtarıldığını söyledi.
Vali Pekmez açıklamasında; “30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna can veren bütün şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranla anıyoruz’ dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021