Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”
25 Kasım 2018 - 14:48 | 24 kez okunmuş
Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”

Aksaray Valisi Ali Mantı Sütaş Aksaray Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve fabrika yöneticileri tarafından karşılanan Vali Ali Mantı Sütaş’ın süt ve süt ürünleri üzerine yürüttüğü çalışmalar ve yatırımlar ile Aksaray Fabrikası hakkında bilgi aldı.

Sütaş Aksaray Fabrikasının üretim tesislerini gezen Vali Ali Mantı hijyen ve mükemmel bir ortamda, güler yüzlü ve disiplinli çalışanlar ile karşılaştığını bu nedenle Sütaş’la bir kez daha gurur duyduğunu söyledi.

Sütaş’ın Aksaray da yatırım yapma kararı ile ilgili anısını Vali Ali Mantı’ya anlatan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz Bursa Karacabey’de Aksaray’dan getirilen yoncanın ödeme makbuzlarını gördüğünde şaşırdığını yaptığı araştırmada Aksaray’da üretilen yoncanın kalite ve verim açısından en değerli bitki yemleri arasında olduğunu gördüklerini söyledi.

Aksaray’ın özellikle yonca ve mısır sılajında ticari bir merkez konumunda olduğunu kaydeden Yılmaz; Aksaray’da yüzlerce üreticiden topladıkları sütlerle, sütün iyiliğini bereketini tüm Türkiye’ye Avrupa’daki fabrikalar ile tüm dünyaya yaymaya devam ettiklerini belirtti.

Vali Ali Mantı Sütaş’ın yaptığı yatırımlarla tarım ve hayvancılığın gelişmesine sunduğu katkının çok büyük olduğunu, bu gibi tesislerin gelişerek büyüyeceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN