SON DAKİKA

Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”
25 Kasım 2018 - 14:48 | 19 kez okunmuş
Vali Ali Mantı: “Sütaş milli sermaye olarak ülkemizin gururu”

Aksaray Valisi Ali Mantı Sütaş Aksaray Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve fabrika yöneticileri tarafından karşılanan Vali Ali Mantı Sütaş’ın süt ve süt ürünleri üzerine yürüttüğü çalışmalar ve yatırımlar ile Aksaray Fabrikası hakkında bilgi aldı.

Sütaş Aksaray Fabrikasının üretim tesislerini gezen Vali Ali Mantı hijyen ve mükemmel bir ortamda, güler yüzlü ve disiplinli çalışanlar ile karşılaştığını bu nedenle Sütaş’la bir kez daha gurur duyduğunu söyledi.

Sütaş’ın Aksaray da yatırım yapma kararı ile ilgili anısını Vali Ali Mantı’ya anlatan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz Bursa Karacabey’de Aksaray’dan getirilen yoncanın ödeme makbuzlarını gördüğünde şaşırdığını yaptığı araştırmada Aksaray’da üretilen yoncanın kalite ve verim açısından en değerli bitki yemleri arasında olduğunu gördüklerini söyledi.

Aksaray’ın özellikle yonca ve mısır sılajında ticari bir merkez konumunda olduğunu kaydeden Yılmaz; Aksaray’da yüzlerce üreticiden topladıkları sütlerle, sütün iyiliğini bereketini tüm Türkiye’ye Avrupa’daki fabrikalar ile tüm dünyaya yaymaya devam ettiklerini belirtti.

Vali Ali Mantı Sütaş’ın yaptığı yatırımlarla tarım ve hayvancılığın gelişmesine sunduğu katkının çok büyük olduğunu, bu gibi tesislerin gelişerek büyüyeceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN