Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760

Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı
12 Nisan 2018 - 20:07 | 48 kez okunmuş
Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti yaptığı yazılı açıklamada; Miraç, Recep ayının 27. gecesinde alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin, Rabbimizin sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için, önce Mescid-i Aksaya, oradan da semaya yükselişidir.
Süleyman Çelebi “ Şeş cihetten ol münezzeh zül-celal, bikemukeyf ana gösterdi cemal. “ şeklinde ki ifadesiyle kutlu yükselişin mahiyetini insanlığa anlatmaktadır.
Miraç bir arınma ve Allah (c.c.)’a yakınlaşmadır. İnsanın erdem yolculuğu ve Eşref-i Mahlukat derecesine yükselişin hikayesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve hakikat göğünün katmanlarında değil insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur. Bu kutlu yolculukta insanlık, her daim Miracı olacak namaz ile lutuflandırılmıştır.
Miraç, kendi semamıza yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, İslam aleminin ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yükselmesine vesile olsun. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

İstanbul Milletvekilimiz sn. Eren Erdem’e yönelik iftiraları çürüten mahkeme kararı ve açıklamamız

İstanbul Milletvekilimiz sn. Eren Erdem’e yönelik iftiraları çürüten mahkeme kararı ve açıklamamızAksaray Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ramazan Koçak; 2019 seçimlerini,

23 Nisan Bayramını Kutladığımız bugünde Seçim Startını Veriyoruz

23 Nisan Bayramını Kutladığımız bugünde Seçim Startını VeriyoruzCHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak; Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun

Halk Oyunları Yarışması Aksaray’da Yapıldı

Halk Oyunları Yarışması Aksaray’da YapıldıAksaray’da, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından kulüpler arası

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN