SON DAKİKA

Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı
12 Nisan 2018 - 20:07 | 104 kez okunmuş
Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti yaptığı yazılı açıklamada; Miraç, Recep ayının 27. gecesinde alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin, Rabbimizin sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için, önce Mescid-i Aksaya, oradan da semaya yükselişidir.
Süleyman Çelebi “ Şeş cihetten ol münezzeh zül-celal, bikemukeyf ana gösterdi cemal. “ şeklinde ki ifadesiyle kutlu yükselişin mahiyetini insanlığa anlatmaktadır.
Miraç bir arınma ve Allah (c.c.)’a yakınlaşmadır. İnsanın erdem yolculuğu ve Eşref-i Mahlukat derecesine yükselişin hikayesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve hakikat göğünün katmanlarında değil insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur. Bu kutlu yolculukta insanlık, her daim Miracı olacak namaz ile lutuflandırılmıştır.
Miraç, kendi semamıza yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, İslam aleminin ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yükselmesine vesile olsun. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi Dağıtıldı

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi DağıtıldıYeşil Aksaray slogan ile yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlara ücretsiz

3 Aylık Ücret Desteği

3 Aylık Ücret DesteğiŞubat, Mart ve Nisan’daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray15 Temmuz Milli İrade Meydanında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN