Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı
12 Nisan 2018 - 20:07 | 77 kez okunmuş
Serdengeçti’nin miraç kandili mesajı

Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti yaptığı yazılı açıklamada; Miraç, Recep ayının 27. gecesinde alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin, Rabbimizin sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için, önce Mescid-i Aksaya, oradan da semaya yükselişidir.
Süleyman Çelebi “ Şeş cihetten ol münezzeh zül-celal, bikemukeyf ana gösterdi cemal. “ şeklinde ki ifadesiyle kutlu yükselişin mahiyetini insanlığa anlatmaktadır.
Miraç bir arınma ve Allah (c.c.)’a yakınlaşmadır. İnsanın erdem yolculuğu ve Eşref-i Mahlukat derecesine yükselişin hikayesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve hakikat göğünün katmanlarında değil insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur. Bu kutlu yolculukta insanlık, her daim Miracı olacak namaz ile lutuflandırılmıştır.
Miraç, kendi semamıza yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, İslam aleminin ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yükselmesine vesile olsun. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Karısını Boğarak Öldürdü

Karısını Boğarak ÖldürdüKorkunç olay Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Gaziemir Köyü AFAD evlerinde

Aksaray Ekonomisine Yeni Girişimciler Kazandırılıyor

Aksaray Ekonomisine Yeni Girişimciler KazandırılıyorAksaray Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB iş birliği düzenlenen girişimcilik

Daimler, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı, otobüsleriyle ödülleri topladı

Daimler, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı, otobüsleriyle ödülleri topladıDaimler, dünyada ilk kez aynaların yerini MirrorCam isimli kameraların aldığı

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN