Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189

Şehit Polis Memuru Adına Açılan Kütüphaneye Kitap desteği

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Şehit Polis Memuru Adına Açılan Kütüphaneye Kitap desteği
04 Mart 2018 - 13:25 | 82 kez okunmuş
Şehit Polis Memuru Adına Açılan Kütüphaneye Kitap desteği

Aksaray’ın Eskil İlçesi Güneşli Köyü Ortaokulunda Şehit Polis Memuru Muhammet Uz adına Kütüphane oluşturuldu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ,Güneşli Ortaokuluna giderek Şehit Muhammet Uz adına açılan kütüphaneye çok sayıda kitap hediye etti.

Güneşli Köyünde Ortaokul Müdürü Halil İbrahim Anahtarcıoğlu ve öğretmenler tarafından karşılanan Hasibe Yazgı,Ferhan Polat ve berberindeki hanımlar, karşılıklı görüş alış verişinde bulunduktan sonra yeni oluşturulan ve Şehit Polis Memuru Muhammet Uz’un adını taşıyan kütüphanede inceleme de bulundular.

Okul Müdürü Anahtarcıoğlu Aslen Güneşli köyünden olan ve okullarında eğitim gören, polis olarak görev yaparken Ankara’nın Kahraman Kazan İlçesinde 10.12.2017 tarihinde görevi başındayken şehit düşen Muhammet Uz’un adını yaşatmak amacıyla Kütüphane oluşturduklarını ve ilk etapta 2 bin 500 kitapla hizmete sunacaklarını ifade etti.

Anahtarcıoğlu, Kütüphaneler haftasında açılışını yapacakları kütüphaneye Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ve Ak Parti Kadın Kollarının da kitap desteği vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek Teşekkür etti.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ise yaptığı açıklama da öncelikle vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlere Allah’tan rahmet ailelerine ise sabırlar dileyerek şunları söyledi “ Eskil’in Güneşli Köyünde bir okulumuzda Şehidimiz Muhammet Uz’un adına kütüphane yapılması bizleri çok mutlu etti ve gururlandırdı. Bizde Kadın kolları ile birlikte şehidimizin adını taşıyan Kütüphaneye kitaplar getirerek,çocuklarımızın okumalarına katkı sağlamak istedik. Yeni Kütüphanenin hem okula hem de öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaret

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaretGazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyorYeşim Pekmez: “Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor” Vali Aykut Pekmez’in

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…S.S Niğde Aksaray Tarım Kooperatifleri Birliği kontrolü altında, Yeşilova Tarımsal

RastgeleSeçilen İçerik
Kanat Hırdavat

01 Eylül 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN