Seçimler yalan ve iftiralarla yönlendirilmeye çalışılmaktadır

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Seçimler yalan ve iftiralarla yönlendirilmeye çalışılmaktadır
12 Mart 2019 - 9:51 | 27 kez okunmuş
Seçimler yalan ve iftiralarla yönlendirilmeye çalışılmaktadır

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Av. Ayhan EREL, 4 Mart 2019 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan “Gezici Araştırma” anket içeriğinde İYİ Partiyi HDP ile iş birliği varmış gibi göstererek kamuoyu önünde algı yaratacak bir yayın gerçekleştirmesi nedeniyle Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erel yaptığı yazılı açıklamada;

“31 Mart 2019 yerel seçimler yalan ve iftiralarla yönlendirilmeye çalışılmaktadır.

Gezici Anket şirketi Türkiye genelinde yaptığı bir anket sırasında vatandaşları arayarak Millet İttifakı kapsamında “CHP, İYİ Parti ve HDP’ye oy verir misiniz?” sorusu neticesinde, kamuoyuyla bir sonuç paylaşmıştır.

Biz Aksaray’da İYİ Parti olarak CHP ile bir iş birlikteliği yaptık. HDP’yle partimizin en ufak bir iş birliği, en ufak bir yakınlaşması söz konusu değildir.

Bu yüzden; Gezici Araştırma anket içeriğinde İYİ Partiyi HDP ile iş birliği varmış gibi göstererek kamuoyu önünde algı yaratacak bir yayın gerçekleştirmesi nedeniyle Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum.

Ne medya sansürü ne de anket şirketlerinin algı operasyonu Aksaray’da ve tüm Türkiye’de başarımızı engelleyemeyecektir.

Tarafsız anketlerin yapmış olduğu araştırmalara göre IYI PARTİ Aksaray da belediye başkanlığını kazanacağı kesin olarak görünmektedir. Sahte yanıltıcı anketler bu gerçeği değiştiremeyecek tir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki İYİ bir Türkiye için “Bismillah” diye çıktığımız bu yolu “Ne Mutlu Türk’üm!” diye bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN