Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Ağaçören Haberleri » Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor
17 Mart 2018 - 18:26 | 96 kez okunmuş
Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Yeşim Pekmez: “Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor”
Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Ağaçören İlçesini ziyaret etti. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Pekmez; aşçılık, el sanatları, dikiş nakış kurslarına devam eden kadınlarla bir araya geldi.
Ağaçören Kaymakamı Batuhan Taşkın, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Ekici tarafından karşılanan Yeşim Pekmez Hanımefendi beraberinde Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürü Azmi Arı, Müdür yardımcısı İbrahim Pişkin ile birlikte ziyaret ettiği merkezde; halk eğitim kurslarına katılan kadınlarla görüşerek bir süre sohbet etti.
Aşçılık, el sanatları ve dikiş nakış kurslarına devam eden kadınlara; öğrenmenin beşikten mezara kadar devam ettiğini söyleyen Pekmez; “Hayat evlerde rutin yapılan işlerle geçmiyor. Bu kurslar sayesinde kızlarımız, kadınlarımız ve hatta erkekler yeni şeyler öğrenerek kendilerini geliştirebiliyorlar. Öğrenme işi beşikten mezara kadar devam eden bir süreç”dedi.
Kursiyer kadınlar açılan kursların devam etmesini beklediklerini ifade ederek kurslar sayesinde boş geçen zamanlarını en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirtmeleri üzerine; açılan kursların önemine dikkat çeken Yeşim Pekmez Hanımefendi; “Devletimiz vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda programlar hazırlayarak halk eğitim merkezlerimiz eliyle bu işleri devam ettiriyor. Burada uygulamalı olarak verilen eğitimler çok önemli sizler talepte bulunun bu kurslar her zaman açılmaya devam Eder “dedi.
-Okuma Yazma Seferberliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında Aksaray’da da ciddi bir çalışma içerisine girildiğini belirten Yeşim Pekmez Hanımefendi; Halk Eğitim Merkezindeki kadınlara çevrelerinde okuma yazması olmayan kişileri açılan kurslara gitmelerini teşvik etmelerini istedi.
Pekmez; bu konuda hep beraber çalışarak köylerde, kasaba ve ilçeler ile Aksaray merkezde halk eğitim merkezleri eliyle ilan edilen seferberliğin amacına ulaşılması için gayret göstereceklerini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik
Motaysan Ayna

27 Haziran 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN