Milletvekili Serdengeçti Referanduöum Jeopolitiğini Anlattı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Milletvekili Serdengeçti Referanduöum Jeopolitiğini Anlattı
06 Nisan 2017 - 11:57 | 54 kez okunmuş
Milletvekili Serdengeçti Referanduöum Jeopolitiğini Anlattı

AK Parti Aksaray Milletvekili Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti, Türkiye’nin büyük planlarla mücadele edebilmesi için güçlü bir iktidara ve güçlü bir lidere ihtiyacı olduğunu, 16 Nisan referandumunun bunu sağlayacağını söyledi.

Serdengeçti, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sosyal Bilimler ve Değerler Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen programda “Referandumun Jeopolitiği” konulu bir konuşma yaptı. Türkiye’nin jeopolitik öneminden her zaman söz edildiğini, referandumun jeopolitik öneminin de Türkiye’nin jeopolitik öneminden kaynaklandığını belirten Milletvekili, “Soğuk Savaş sonrasında dünya tek kutuplu bir sistemle yönetilmeye başlandı. Bu küreselleşme sürerken Çin ve Hindistan’da bir güç kayması oldu, o bölgede hızla ilerleyen ülkeler ortaya çıktı ve tek kutup sarsıldı. Rusya ve Türkiye ekseninde de İslam coğrafyası toparlanmaya başladı. Bu durum rahatsızlık oluşturdu ve çevremizde “Arap Baharı” adı altında bir takım olaylar gerçekleştirildi. Şu anda ülkemizin etrafı bir ateş çemberi” dedi. Sınırların yeniden çizilmek istendiğini, bunun için de kargaşalar, iç savaşlar çıkartılmaya çalışıldığını söyleyen Mustafa Serdengeçti, “Bizim coğrafyamızda planlar kurmaya çalışıyorlar. Yakın çevremizde yaşanan savaşlara hepimiz şahidiz. Tüm bunlara mani olabilmek için güçlü bir Türkiye, güçlü bir iktidar, güçlü bir lider gerekiyor. 16 Nisan’da yapılacak referandum, gelecek açısından çok önemli” dedi. ASÜ Sosyal Bilimler ve Değerler Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kenan Arıbaş ise Hindistan, Çin, AB ekseninde, 2050 yılına kadar geçecek sürenin kısa bir profilini çizdi. Gelecek kurgusunun önemine dikkat çeken Arıbaş, “Karşımızda ruh yapısı sorunlu, masum çocukları bile öldürebilen bir düşman kitlesi var. Bu düşman kitlesini yönetmek, onlara cevap verebilmek için hep birlikte kenetlenmemiz ve bir güç oluşturmamız lazım. Teknoloji ve ham madde konusunda sorunlarımız var. Bu eksikleri çözmemizin tek çıkar yolu dayanışma içinde olmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Milletvekili Serdengeçti’ye katılımı anısına plaket, Prof. Arıbaş’a da belge takdim ederken, “Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Özel Çocuklara Özel Gezi

Özel Çocuklara Özel GeziAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli Açıklamalar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli AçıklamalarAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Basılı

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret Etti

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret EttiAksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Gazeteciler Birliğini ziyaret ederek Gazeteciler

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN