HASDAK dogada temizlik yaptı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » HASDAK dogada temizlik yaptı
15 Eylül 2018 - 15:00 | 56 kez okunmuş
HASDAK dogada temizlik yaptı

15 Eylül Dünya Temizlik Günü münasebetiyle şehrimizde faaliyet gösteren HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyelerinden oluşan 11 kisilik gönüllü Narlı gölde doğada temizlik yaptı. Vatandaşların piknik sonrası bıraktıkları atıklardan oluşan çöpler dag görüntüsü oluşturdu. Genelde çocuk bezleri, ıslak mendil, içecek şişeleri plastik atıklardan oluşan çöpleri topladılar.

Aksaray, mutlu ve temiz insanların kenti olduğunu belirten HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri, “Böyle önemli bir günde farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik. Çocuklarımıza çevre bilinci ve kültürü aşılamak istiyoruz. Çevreyi temizlemenin en kolay yolu kirletmemektir. Gelecek nesillerimize daha temiz çevre bırakmak için bilinçli olmalıyız. Daha temiz bir Aksaray için çöplerimizi toplayalım.” dediler.

HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri böyle anlamlı bir etkinlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri temiz gelecek için herkesin dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Bir ortama girdiğimizde, pikniğe gittiğimizde yediğimiz yiyeceklerin çöplerini gerekli yerlere bırakmalıyız. İlk olarak biz kendi evimizin önünün süpürmeliyiz ki sonra diğerleri de temizlesin. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmamız gerekiyor. Atalarımız bizlere güzel bir ülke bırakmış, biz de gelecek nesillere bunu en güzel şekilde aktarmalıyız.” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik
Aslıhan Giyim

07 Ağustos 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN