HASDAK dogada temizlik yaptı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » HASDAK dogada temizlik yaptı
15 Eylül 2018 - 15:00 | 44 kez okunmuş
HASDAK dogada temizlik yaptı

15 Eylül Dünya Temizlik Günü münasebetiyle şehrimizde faaliyet gösteren HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyelerinden oluşan 11 kisilik gönüllü Narlı gölde doğada temizlik yaptı. Vatandaşların piknik sonrası bıraktıkları atıklardan oluşan çöpler dag görüntüsü oluşturdu. Genelde çocuk bezleri, ıslak mendil, içecek şişeleri plastik atıklardan oluşan çöpleri topladılar.

Aksaray, mutlu ve temiz insanların kenti olduğunu belirten HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri, “Böyle önemli bir günde farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik. Çocuklarımıza çevre bilinci ve kültürü aşılamak istiyoruz. Çevreyi temizlemenin en kolay yolu kirletmemektir. Gelecek nesillerimize daha temiz çevre bırakmak için bilinçli olmalıyız. Daha temiz bir Aksaray için çöplerimizi toplayalım.” dediler.

HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri böyle anlamlı bir etkinlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

HASDAK (Hasan dağı dağcılık kulübü) üyeleri temiz gelecek için herkesin dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Bir ortama girdiğimizde, pikniğe gittiğimizde yediğimiz yiyeceklerin çöplerini gerekli yerlere bırakmalıyız. İlk olarak biz kendi evimizin önünün süpürmeliyiz ki sonra diğerleri de temizlesin. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmamız gerekiyor. Atalarımız bizlere güzel bir ülke bırakmış, biz de gelecek nesillere bunu en güzel şekilde aktarmalıyız.” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Sahada Olmayanın Masa da Hükmü Olmaz

Sahada Olmayanın Masa da Hükmü OlmazTürkiye’nin her alanda mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü dile getiren

Aksaray AID’den İl Sağlık Müdürüne Ziyaret

Aksaray AID’den İl Sağlık Müdürüne ZiyaretUluslararası Doktorlar Derneği (AID) Aksaray Yönetimi İl Sağlık Müdürü Dr

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Güçlü’den Vali Pekmez’e ziyaret

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Güçlü’den Vali Pekmez’e ziyaretTarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof.Dr.Sami

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN