SON DAKİKA

Esnaf Ve Sanatkâra Erteleme Müjdesi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Esnaf Ve Sanatkâra Erteleme Müjdesi
24 Mart 2020 - 16:17 | 69 kez okunmuş
Esnaf Ve Sanatkâra Erteleme Müjdesi

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Altın, Türkiye Halk Bankasından kullanılan kredilerin 2020 Nisan, Mayıs ve Haziran ödemelerinin faizsiz olarak takip eden aylara ertelendiğini duyurdu.
Altın konuyla ilgili bir açıklama yaparak alınan erteleme kararının Koronavirüs salgını nedeniyle gündeme geldiğini ifade etti. Başkan Altın “Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz bu zor durumu bir an evvel atlatabilmek için Devletimiz tarafından her türlü tedbir alınmaya çalışılmakta aynı zamanda bu durumun ekonomik açıdan yaratacağı olumsuzlukları bertaraf etmek için tüm kesimleri ilgilendiren geniş çaplı önlemler alınmaktadır. Cumhurbaşkanımız tarafından 18 Mart 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda Esnaf ve Sanatkârlarımızın Türkiye Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilere ilişkinde bazı kararlar alınmıştır” dedi.

“Cumhurbaşkanımız Açıkladı”

Erteleme ile ilgili bilgiler veren Başkan Altın “Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladıkları üzere Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle işlerinin zarar gördüğünü beyan eden Esnaf ve Sanatkarların Kooperatiflerimiz kefaletiyle Türkiye Halk Bankası kaynaklarından kullandırdıkları kredilerinin 2020 Nisan, Mayıs ve Haziran ayları taksitlerinin (Ana para ve Faiz) 3 ay süreyle faizsiz olarak ödenmesi diğer ifadeyle kredilerin vadelerinin 3 ay uzatılması kararı alınmıştır. Alınan karar doğrultusunda Türkiye Halk Bankasıyla gerekli çalışmalar yapılmakta olup en kısa sürede uygulamaya geçilecektir” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

ASÜ Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Üreticinin Hizmetinde

ASÜ Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Üreticinin HizmetindeAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılık

Model Uydu yarışmaları Aksaray’da yapıldı

Model Uydu yarışmaları Aksaray’da yapıldıModel uyduların roketle fırlatıldığı, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜRKSAT

DEAŞ ve FETÖ’den 2 kişi tutuklandı

DEAŞ ve FETÖ’den 2 kişi tutuklandıAksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Terörle Mücadele Şube

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN