Cemal Mustafayevin hatırası yad edildi

Ana Sayfa » Haberler » Dünya » Cemal Mustafayevin hatırası yad edildi
10 Ekim 2018 - 10:39 | 14 kez okunmuş
Cemal Mustafayevin hatırası yad edildi

Ankara’da Cemal Mustafayevin hatırası mühteşem tedbirle yad edildi

25 Eylül Ankara’da Uluslararası Türk kültür kurumu – TÜRKSOY ve Borçalı Cemiyeti “Türk Dünyasının öncülleri” sırasından ünlü filosof Cemal Mustafayevin anısına Borçalı İlini tanıtma tedbiri geçirilmiştir. Tedbirin spikeri Cavid Mövsünlünün giriş nutkundan sonra söz TÜRKSOY-un genel başkanı (katibi) Düsen Kaseynova verilib. Genel katib ( başkan) Borçalı cemiyetinin nümayende heyetini ve tedbire katılanları salamlayaraq kurumda Türk Dünyasının ünlü şahsiyetleri hakta düzenlenmiş tedbirlere dikkat çekmiş ve bu arada, Cemal Mustafayev’in anısına böyle bir tedbirin geçirilmesinden memnun olduğunu söylemiştir. Sonra söz alanmillət vekili, TBMM-nin Türkiye-Azerbaycan Dostluk grupunun rehperi Şamil Ayrım bu gibi tedbirlerin geçirilmesinin Türk Dünyası için çok önəmli olmasını vurgulamış, kendi çalışmalarında her zaman soydaşlarımızla bağlı duyarlı davranacağını, bundan dolayı parlamentoda yeni tekliflər dinlemeğe hazır olduğunu açıklamıştır. Türkiye prezidentnin baş müşaviri Yalçın Topçu konferans iştirakçılarını Türkiyə Cumhuriyyeti prezidenti Receb Tayyib Erdoğanın adından salamlayaraq, Cemal Mustafayev şahsiyeti, Borçalı İli, onun kültürü haqda nitk söylemiştir.
Konferansın ilk meruzesi ilə Borçalı Cemiyetinin sedri Zelimhan Memmedli çıxkş etmiştir. O, meruzesinde Borçalı İli hakta geniş melumat vererek, böyle möteber konferansın geçirilmesinden dolayı TÜRKSOY teşkilatına teşekkür etmişdir. Borçalı İlinin ünlü saz – söz senetcilerini hatırlayan Z. Memmedli böyle bir mühitde hem de filosof Cemal Mustafayev gibi şahsiyetin formalaşa bileceğine dikkat çekmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Herkesin Ortak Kaderi AK Parti

Herkesin Ortak Kaderi AK PartiAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Artık hiçbir şey eskisi

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Aksaray’ın Huzuru İçin Sokaklarda

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Aksaray’ın Huzuru İçin SokaklardaAksaray Emniyet Müdürlüğü TEM, Kaçakçılık, Narkotik, Asayiş, Siber Suçlarla

Yuvalar Isınıyor, Yüzler Gülüyor

Yuvalar Isınıyor, Yüzler GülüyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği’nin 10 gün önce başlattığı Soba

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN