Belediye Çalışıyormu?

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Belediye Çalışıyormu?
07 Haziran 2017 - 11:41 | 206 kez okunmuş
Belediye Çalışıyormu?

CHP Aksaray il başkanı Av. Ali Rıza Toprak yaptığı açıklamada; Aksaray Belediyesi harıl harıl çalışıyor. Yollar kapatılıyor. Kanallar kazılıyor. Belediye yolları kapatırken özel otolar ve bir kısım esnafta yaya kaldırımlarını kapatıyor. Yaya geçitlerinin boyası solmuş. Yaya geçidinin bulunduğu yerde herhangi bir tabela, ikaz ışığı vs de yok. Yayalar geçecek yer bulamıyor.

Şehrimizin girişi bir kısım basının yazdığına göre çiçek gibi donatılmış. Şehrimizin Nevşehir girişine baktım, köprü altı faciası var. Ankara girişine baktım orada da sanayi köprüsü altı faciası var. Konya, Adana girişine gittiğimizde ise de Cumhuriyet Halk Partisi döneminde yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminaline giriş var. Çiçeklerle donatılmış şehrin girişini bir türlü bulamadım. Aksaray’a dışarıdan gelenler nasıl bulur bilemiyoruz?

Piri Mehmet Paşa Çarşısı ve Efor AVM’si arasına yapılacak yer altı geçidine gelince, bu proje Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Doğan Koşar’ın projesi idi. Ancak Toprak Mahsulleri Ofisi bulunduğu yerde kalacağı için böyle bir proje yaptırılmıştı. Oysa Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı Toprak Mahsulleri Ofisi’nin oradan kaldırılacağını sözleşmenin imzalandığını basına açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi kaldırıldığında o bölgeye şehircilik uzmanlarının görüşü alınarak yeşil alan, yol ve kavşak uygulaması yapılmalıdır. Yer altı geçidi yanlış bir karar olmuştur. Ofisin boşaltılması nazar alınmadan yapılmış bir proje gibidir. Katkıdan çok zarar vereceği esnafın işlerliğini kaybedeceği bir bölge ortaya çıkacaktır. Biz hizmete karşı değiliz. Hizmet yapılmalıdır, daha çok yapılmalıdır. Her zaman destek oluruz. Ancak o yer altı geçidi iki gün önceki yağmurda geçilmez hale gelen Hashas – TOKİ geçidi haline dönerse eyvah denir.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN