Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti
19 Ocak 2018 - 14:01 | 87 kez okunmuş
Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Vali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda düzenlenen karne törenine katıldı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğrencilere tatili iyi değerlendirip kitap okumayı tavsiye etti.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yarıyılının sona ermesiyle birlikte Aksaray Merkez Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

7-B sınıfında düzenlenen karne dağıtım törenine, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Günaydın, Türk Kamu-Sen Aksaray İl Temsilcisi Ali Toprak, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Görmez, okul müdürü Hasan Çevik ile okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

Öğrencilere yarıyıl boyunca aldıkları notları belgeleyen karneleri protokol üyelerince teslim edilirken belediye tarafından öğrencilere yarıyıl tatili boyunca okuyabilecekleri kitaplar ve çanta hediye edildi.

Vali Aykut Pekmez, öğrencilere iyi tatiller diledi. Onlara emek harcayan öğretmenlere ve okul idarecilerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise ‘Çocuklarımızın güzel bir eğitim alıyor olması bizim içinde mutluluk verici. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin teminatı” diye konuştu.

Başkan Yazgı, karne alan öğrencilere başarılar dileyerek “Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” ifadeleri kullandı. Başkan, son olarak öğrencilere tatili iyi değerlendirip kitap okumalarını tavsiye etti.

Aksaray Belediyesi sevimli maskotu ASLANCAN’da karne dağıtım törenine eşlik ederek öğrencilerin heyecanı ve sevincine ortak oldu.

Karne dağıtım töreninden sonra yapımı tamamlanan okula ait spor salonu, protokol üyelerinin katılımı ile hizmete açıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandıAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinin ilimizde meydana gelen

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladıAksaray’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyılını tamamlayan 83.352

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağızVali Ali Mantı: “Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN