AYDOĞDU’nun “19 Eylül Gaziler Günü” mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » AYDOĞDU’nun “19 Eylül Gaziler Günü” mesajı
17 Eylül 2018 - 15:26 | 81 kez okunmuş
AYDOĞDU’nun “19 Eylül Gaziler Günü” mesajı

Türk milleti için ölüm kalım mücadelesi olan Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ e “Mareşal” rütbesi ile “Gazilik” unvanı verilmesiyle birlikte milletimizin gazilerimize verdiği değerin ifadesi olarak bu önemli günü ‘Gaziler Günü’ olarak anmaktayız.

Gazilik mertebesi, milletimizin bağımsızlığı, vatanı, bayrağı ve kutsal saydığı değerleri uğruna mücadele eden, bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kahraman vatan evlatlarının yüce Allah katında ve milletimizin nezdinde hak ettiği müstesna bir derecedir. Vatanımızın ve devletimizin müdafaası sırasında şehit olan vatan evlatlarımız ve kahraman gazilerimiz milletimizin baş tacıdır. Geride bıraktıkları aileleri milletimizin en kutsal emanetleridir.

Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşayan Türk Milleti, işgal ile esarete alışık olmayan müstesna bir millettir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıkmış Aziz Milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında gereken cevabı almıştır. Bütün terör örgütleri, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkûmdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır.

Şu husus iyi bilinmelidir ki, şehitlik ve gazilik şuurunu ihtiva eden maneviyata sahip nesiller yetiştirmek milletimizin ve vatanımızın bekası açısından önem arz etmektedir. Bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza başta Çanakkale Savaşı olmak üzere Sakarya’da, Dumlupınar’da yaşanan destanları ve ardındaki ruhu iyi anlatmalı, aziz vatanımızın kıymetini öğretmeliyiz.

Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimiz de devletimiz de gereken duyarlılığı göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin 97. Yıl Dönümü ve Gaziler Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve esenlik diliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

AVM’ler Ramazan’da Haksız Rekabetin Dozunu Artırdı

AVM’ler Ramazan’da Haksız Rekabetin Dozunu ArtırdıŞehirlerdeki bazı AVM’lerin bereket ayı Ramazan’ı fırsata çevirerek kapanış

Aksaray Baro Başkanı Toprak’ın 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Aksaray Baro Başkanı Toprak’ın 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama MesajıAksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan TOPRAK; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal

Vali Ali MANTI’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Ali MANTI’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN