Aksaray’da Suç Örgüt lideri ve Örgüt elemanı 23 kişi yakalandı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da Suç Örgüt lideri ve Örgüt elemanı 23 kişi yakalandı
22 Şubat 2018 - 17:42 | 1.218 kez okunmuş
Aksaray’da Suç Örgüt lideri ve Örgüt elemanı 23 kişi yakalandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ilimiz genelinde çıkar amaçlı suç örgütleri ile yapılan mücadele çalışmaları sonucunda; Yaşar KOÇAK’ın (Çevresinde KÜRT YAŞAR olarak bilinen ) çıkar amaçlı suç örgütü kurduğu, örgüte liderlik yaptığı, örgüte elaman ve silah temin ettiği, örgüt mensupları ile birlikte halk arasında korku, panik ve infial uyandıracak silahlı eylemler gerçekleştirdikleri, halka baskı yapıp, şiddet uygulayarak darp ettikleri, işyeri sahiplerinden silah zoru ile haraç aldıkları, vermek istemeyenlere karşı silahlı eylemler gerçekleştirdikleri ve bu yolla haksız kazanç sağladıkları tespit edilmiştir.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde , KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince altı ay süre ile teknik ve fiziki takip çalışmaları yapılmış, şüpheli YAŞAR KOÇAK’ın liderliğini yaptığı suç örgütünün 22 ayrı “Yağma, Silahla Yaralama, Uyuşturucu Ticareti Yapma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik, Gümrük Kaçağı Araç Bulundurmak Ve Kullanmak, 6136 SKM, Tehdit, Ateşli Silahla Yaralama” olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Yeteri kadar delil elde edilmesinden sonra Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, örgütün eylemlerinin deşifre edilerek, örgüt mensuplarının yakalanmasına yönelik olarak 22.02.2018 günü saat 06:00 sıralarında eş zamanlı olarak operasyon kararı alınmıştır.

Dosya kapsamında 30 hedef şahsın yakalanabilmesi amacıyla; Aksaray merkezde 6, merkeze bağlı Borucu Köyü 1, Hırkatol Köyü 1, İsmailağatolu Köyü 1, Altınkaya Köyü 1, Sevinçli Köyü 1 olmak üzere 11 adreste; Ortaköy ilçe merkezinde 13, merkeze bağlı Gökkaya Köyü 3 ve Bozkır Köyü 1 adres olmak üzere toplam 28 ayrı noktada 197 personelin katılımı ile operasyon yapılmıştır. Operasyon sonucunda 23 hedef şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. 7 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Örgüt mensuplarının ikametlerinde, işyerlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda; 16 adet av tüfeği, 545 adet av tüfeği fişeği, 8 adet ruhsatsız tabanca , 36 adet tabanca mermisi, suçtan elde edildiği değerlendirilen toplam 65.440 TL para, 5.740 TL sahte para, 1.000 EURO sahte para, 113,12 gram esrar, 3 adet çek-senet, 3 adet bıçak, 4 adet pala, 2 adet kuru sıkı tabanca ele geçirilmiştir. İzahı yapılan operasyonla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN