SON DAKİKA

AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığından Gönül Dostlarına Ziyaret

Ana Sayfa » Haberler » AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığından Gönül Dostlarına Ziyaret
03 Aralık 2018 - 12:54 | 41 kez okunmuş
AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığından Gönül Dostlarına Ziyaret

AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığı “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla Gönül Dostlarını ziyaret etti.

Gönül Dostları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanı Ayşegül Türk, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Aksaray Şube Başkanı Şükran Gevenç, il yönetimi üyeleri çocuklarla bir araya geldi.

Etkinliğin düzenlendiği alana giren engelli bireylerden oluşan mehteran takımı, katılımcılara büyük coşku yaşatırken performanslarıyla kendilerine hayran bıraktı. Büyük beğeni toplayan etkinlikte marşa herkes eşlik etti. Daha sonra engelli çocuklar günün anısına AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığının daha önceden hazırlattığı pastayı birlikte kesti.

AK Parti Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar Başkanı Türk, engellilere saygının, onlara yaşama sevinci verdiğini belirterek, “AK Parti olarak her zamanki gibi engellilerin hayatını paylaşmak için çocuklarımızı ziyaret ederek gönül aldık” dedi.

Engellilik konusunun yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini ilgilendirmediğini anlatan Türk, engelliliğin sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Türk, “Engelli olmalarına rağmen hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen, spordan sanata, edebiyattan siyasete. eğitimden çalışma hayatına, her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum. Tüm Engelli vatandaşlarımızın sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmesini diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN