SON DAKİKA

30.İyilik Tırı İDLİB’e yola çıktı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » 30.İyilik Tırı İDLİB’e yola çıktı
26 Eylül 2018 - 18:44 | 43 kez okunmuş
30.İyilik Tırı İDLİB’e yola çıktı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 30. İYİLİK TIRInı dualarla İDLİB’e gönderdi.
İHH Kadın Kollarının gayretleri ve gönüllülerin desteği ile tamamlanan bir tır unun hikayesi diğerlerinden biraz farklı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN hanım gönüllülerin bir ayda bir tır unu tedarik ettiklerini söyledi. Bir yandan sosyal medyadan çağrı yapıldığını, diğer yandan turşu ve mantı yapılıp, satılarak un temin edildiğini belirten Özkan, ana ruhuyla meseleye yaklaşan hanım gönüllülerin savaş mağduru çocuk, yaşlı ve kadınların durumlarına karşı çok hassas yaklaştıklarını, bu yüzden her zaman olduğu gibi büyük gayret sarf ederek 25 ton unu tamamladıklarını ifade etti. Türkiye’nin dört bir yanından, hatta yurt dışından bağışların kabul edildiğini belirten İHH Başkanı Özkan, emeği geçen herkese teşekkür etti.
İDLİB için son gelişmelere de değinen Özkan şunları söyledi: “İki ay önce İdlib’de büyük bir insani dramın yaşanacağını öngörerek alarm durumuna geçmiştik ve acil yardım kampanyası başlatmıştık. İdlib’e müdahale ihtimali üzerine 400.000 insan Türkiye sınırına gelmiş ve çadırlara yerleşmişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın Rusya Lideri Putin ile Soçi’de yaptığı görüşmenin mazlumların lehine sonuçlanması üzerine 3,5 milyon insan derin bir nefes almış oldu. Kendilerine mağdur ve mazlumlar adına şükranlarımızı sunuyoruz. Büyük dua aldılar. Adeta bayram havasında karşılanan bu görüşme sonucu insanlar İdlib’e geri dönmeye başladı. Lakin sorun devam ediyor. Son sığınak olarak kabul edilen İdlib’e geçmiş yıllarda sığınan Halep, Şam, Humus, Türkmen Dağı ve Doğu Guta’lı mağdurlar bu yardımlardan faydalanacaktır. Savaş bitene kadar yardımlar devam edecektir. Aksaray iyilikte ön sıralarda olan bir şehirdir ve yardım etmeye devam edecektir temennisi içindeyiz. Biz, vatanını kurtarmak için mücadele eden insanlara destek olmaya devam edeceğiz. Müslümanlığın gereği budur kanaatindeyiz.”dedi.
Vaiz Ali Ergin’in okuduğu dua ile tır İdlib’e hareket etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FETÖ Firarisinden Kan Donduran İfadeler

FETÖ Firarisinden Kan Donduran İfadelerAksaray Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ Silahlı Terör Örgütünün

Emniyet Müdürü Kolcu’dan Ak Parti İl Başkanlığına Ziyaret

Emniyet Müdürü Kolcu’dan Ak Parti İl Başkanlığına ZiyaretAksaray Emniyet Müdürü Murat Kolcu, AK Parti Aksaray İl Başkanlığını ziyaret

Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu başladı

Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu başladıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan Kış Lastiği

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN