Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yeşim Pekmez: Şehitlerimiz sayesinde birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz

Yeşim Pekmez: Şehitlerimiz sayesinde birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz

A - +

Aksaray Haberleri - 31.07.2017 - 17:08

Yeşim Pekmez: Şehitlerimiz sayesinde birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi şehit aileleri ziyaretlerine devam ediyor. Şehit ailelerine özel ilgi gösteren Pekmez, ziyaret ettiği şehit ailelerinin sorunları ve ihtiyaçları ile yakından ilgileniyor.

Yeşim Pekmez Hanımefendi beraberinde Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül’ün eşi Semiha Sarıgül, Emniyet Müdür Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ, 105. Dönem Mülki İdare Amiri – Aksaray Kaymakam Adayı Elif Nur Yaman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve eşi Türkan Aktürk ile birlikte Elmacık Köyü’nü ziyaret etti.

Şehidin kız kardeşi Yüksel Gökkuş’un davetiyle Elmacık Köyünde şehidin babası Seyfullah Köksal ve aile üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Yeşim Pekmez Hanımefendi yakından ilgilendiği aile üyeleri ile bir süre sohbet etti.

1995 yılında Van Başkale’de vatani görevini yaparken şehit düşen Halil Köksal’a Allah’tan rahmet dileyen Pekmez; şehitler sayesinde birlik ve beraberlik içinde yaşadıklarını belirtti.

Şehitlerin kutsal değerler uğruna can verdiğini vurgulayan Pekmez; “Şehitlerimizden bizlere emanet olarak kalan onların çok kıymetli aileleri ile her zaman birlikte olmaktan büyük onur duyuyoruz. Hepimiz biliyoruz ki şehitlerimiz sayesinde cennet vatanımızda yaşayabiliyoruz. Bize düşen vatan, bayrak, din, ezan uğruna canlarını veren şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmaktır. Biz her zaman şehitlerimizin emaneti olan ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Şehit yakınlarının karşılaştıkları sorunlarının çözümü varsa eksiklik ve ihtiyaçların giderilmesi için gayret gösterdiklerini belirten Yeşim Pekmez Hanımefendi; şehit ailelerini ziyaret etmekten onlarla birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

Şehit Halil Köksal’ın kız kardeşinin engelli çocuğu Şule Gökkuş ile ilgili bilgi alan Yeşim Pekmez bir süre sohbet ettiği Gökkuş’a kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Engelli Gökkuş’un evde bakım hizmetinden yararlanması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce gerekli çalışmanın başlatılacağını belirten Pekmez; Gökkuş’un daha rahat hareket edebilmesi için akülü bir araç temin edilmesi konusunda yardımcı olacaklarını belirtti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021