Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yeşil Aksaray çalışmalarına hanım eli değdi

Yeşil Aksaray çalışmalarına hanım eli değdi

A - +

Aksaray Haberleri - 04.04.2015 - 14:55

Yeşil Aksaray çalışmalarına hanım eli değdi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde 81 ilde başlatılan ‘Bereket Ormanı’ ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde birçok ilde ağaçlandırma çalışmalarına hız verildi.

Aksaray’da da Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı himayesinde yürütülen çalışmalarda Aksaray Kadın Platformu ve sivil toplum kuruluşlarının kadın üyelerinin katılımlarıyla yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Devam eden ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Aksaray Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

Burada düzenlenen etkinliklere katılan Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi beraberinde kadınlar ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir heyet ile fidan dikti.

Aksaray’da kadınların üzerinde durduğu, gönüllülük, ciddiyet ve bizzat katılımları ile gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarının yeşil Aksaray oluşturulması amacına en iyi şekilde hizmet ettiğini söyledi.

Düzenledikleri etkinliklere büyük ilgi gösteren ve bu toprağa bir fidan borcumuz var sloganı ile hareket eden bayanların Aksaray’da çok güzel bir birliktelik sağladığını söyleyen Adile Ataklı, ‘Dikilen fidanların gelecekte ormanlık alanlar dönüşmesini temenni ediyorum. Bu çalışmalara katılan katkı ve destek veren başta bayanlar olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Düzenlenen fidan dikim törenlerine Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı beraberinde Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın eşi Asiye Bayhan, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Mustafa Acar’ın eşi Ayşe Acar Aksaray Kadın Platformu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının bayan temsilci ve üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Orman İşletme yetkililerince fidan dikiminin nasıl yapılacağı anlatıldı. Daha sonra törene katılanlar tarafından okul bahçelerine fidan dikimleri yapıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021