SON DAKİKA

Yerli ve Milli Üretime Destek Hayırlı Olsun

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Yerli ve Milli Üretime Destek Hayırlı Olsun
13 Kasım 2019 - 10:31 | 19 kez okunmuş
Yerli ve Milli Üretime Destek Hayırlı Olsun

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi’nin, ithal bir ürünü yerli üretmek isteyen KOBİ’lere 5 milyon liraya kadar destek vereceğini bildirdi.

AK Parti’nin milletinden aldığı güçle başarılarla dolu 18 yıllık sürede sadece alt yapı yatırımların değil özel sektör, sanayi ve diğer dinamiklere yönelik yatırımların da hız kazandığını kaydeden İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, hükümet olarak her zaman yerli ve milli üretime öncelik verdiklerini ve bunu hayata geçirdikleri projelerle ortaya koyduklarını vurguladı.

AK Parti olarak teknolojik ürün sektörlerini desteklemek amacıyla KOBİ’lere önem verdiklerini dile getiren İl Başkanı Altınsoy, “Bu bağlamda ithal bir ürünü, yerli üretmek isteyen KOBİ’lerimize ‘KOBİ Teknoyatırım Desteği’ kapsamında 5 milyon liraya kadar destek verilecek. Yine benzer şekilde Ar-Ge’si tamamlanmış, prototipi ortaya çıkmış teknolojik ürünlerin endüstrileşmesi ve ticarileşmesine dönük olarak verilecek programı tüm işletmecilerimizin takip etmesini ve katılmasını öneriyorum.”

Kadın girişimcilerin iş hayatında daha fazla yer bulabilmesi için KOSGEB’in pozitif ayrıcalıklar tanıdığını anlatan Altınsoy, şöyle devam etti: “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında geleneksel sektörlerdeki girişimcilerimize bankalar, KOSGEB dışında 50 bin liraya kadar kredi kullandırıyor. KOSGEB dışında 50 bin liraya kadar kredi kullandırıyor. Bunun 10 puanlık maliyetini KOSGEB karşılıyor. Daha önce KOSGEB’den yararlanarak işini kurmuş ya da işini kuracak kadın girişimcilerimize 50 bin lira değil, 70 bin lira kredi kullanmaları sağlanacak. Yine İleri Girişimcilik Destek Programı kapsamında bugün 300 bin lira makine teçhizat desteği veriyoruz. 50 bin lira da danışmanlık, eğitim ve kuruluş gibi destekler veriyoruz. Bu bağlamda girişimcimiz kadın olursa 370 bin liraya kadar destek vereceğiz. Yine destek programlarımızda da değişen oranlarda yüzde 15’e kadar kadınlara pozitif ayrımcılık sağlanacak” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FETÖ Firarisinden Kan Donduran İfadeler

FETÖ Firarisinden Kan Donduran İfadelerAksaray Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ Silahlı Terör Örgütünün

Emniyet Müdürü Kolcu’dan Ak Parti İl Başkanlığına Ziyaret

Emniyet Müdürü Kolcu’dan Ak Parti İl Başkanlığına ZiyaretAksaray Emniyet Müdürü Murat Kolcu, AK Parti Aksaray İl Başkanlığını ziyaret

Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu başladı

Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu başladıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan Kış Lastiği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN