SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Yerli ve Milli Otomobil TOGG Aksaray Sokaklarında

Yerli ve Milli Otomobil TOGG Aksaray Sokaklarında

A - +

Ana Manşet - 12.05.2023 - 20:40

Yerli ve Milli Otomobil TOGG Aksaray Sokaklarında

Aksaray Bilim Merkezi’nde sergilenen TOGG ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmek ve aracı incelemek isteyen 7’den 70’e yüzlerce vatandaş ve öğrenciler TOGG’a yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’nin 60 yıllık rüyası yerli ve milli otomobili TOGG, 68 BLD 068 plakasıyla görücüye çıktı. Milli araçla yüzlerce vatandaş fotoğraf çektirip anı ölümsüzleştirdi ve aynı zamanda milli gurur yüz ifadelerine yansıdı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer aynı günün akşamında Aksaray’ın en işlek caddelerinden biri olan Ebulfez Elçibey caddesinde direksiyon başına geçerek bir süre aracı kullandı. Aracı ev ve iş yerlerinden gören vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulunarak bu ana tanıklık ettiler.

TOGG’un rahat ve konforlu olduğunu belirten Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Milli otomobil hakkında şu görüşlere yer verdi “Tamamen milli ve yerli olan otomobilimiz için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza, emeği geçen iş insanlarımıza, mühendislerimize ve herkese kalpten teşekkür ediyorum.

60 Yıllık hayal gerçek oldu. Vatandaşlarımız bu gurura ortak olarak bu heyecanı yaşadılar çok yakında Aksaray sokaklarında Milli gururumuz TOGG’un sayıları giderek artacaktır. sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, Türkiye’nin otomobili TOGG ile elektrikli araç teknolojisinde yerimizi aldık. Mutluyuz, gururluyuz. Hemşehrilerimiz de büyük teveccüh göstererek meydanları doldurdular. Teşrif eden herkese tek tek teşekkür ediyorum. Büyük organizasyonlarla, reklamlarla dolduramadıkları meydanları icraatlarımızla doldurmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra birçok vatandaş Başkan Dinçer ile birlikte hatıra fotoğrafı çekinerek bu anı ölümsüzleştirdiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021