SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yenikent Belediyesi’ne 250 Bin TL’lik Mezarlık

Yenikent Belediyesi’ne 250 Bin TL’lik Mezarlık

A - +

Aksaray Haberleri - 26.04.2016 - 12:49

Yenikent Belediyesi’ne 250 Bin TL’lik Mezarlık

Yenikent Belediyesi’ne 250 Bin TL’lik Mezarlık. Aksaray’ın Yenikent Beldesi’nde bulunan belde mezarlığı belediye tarafından komple yenilendi.

Aksaray’ın merkeze bağlı Yenikent Beldesi’nde bulunan mezarlık, Yenikent Belediyesi tarafından tamamen yenilendi. Bahçe duvarından yürüyüş yollarına kadar yenilenen mezarlık, yemyeşil ve modern bir görünüm kazandı.

Konuyla ilgili bilgiler veren Yenikent Belde Belediye Başkanı Mehmet Akdere , belde mezarlığının yıllardır yenilemeden geçmediğini belirterek, mezarlıkta genel anlamda ciddi aşınmalar olduğunu ve hoş görüntü olmadığını söyledi. Bunun üzerine bir proje hazırladıklarını belirten Başkan Akdere, “Mezarlığımızın ilk önce istinat duvarlarını komple yeniledik. Ardından yeni yeni yürüyüş yolları yaptık. Mezarlık içine ve çevresine 300 adet selvi ağacı diktik. İçerisinde gasil hane, tuvaletler, mescit ve morgun bulunduğu yeni bir bina yaptık. Mezarlık iç ve dış aydınlatmalarını genişleterek yeniledik. Toprak alanın hemen hepsine çimler ektik. Mezarlığın 4 bir yanına da kapı yaptık. Yaklaşık 250 bin TL’ye mal olan yenileme projemiz kapsamında mezarlığımız son derece hoş bir görüntüye sahip oldu” dedi.

Belde halkı ise Belediye Başkanı Mehmet Akdere’ye teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021