SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Veresiye defterinde yer kalmadı!

Veresiye defterinde yer kalmadı!

A - +

Aksaray Haberleri - 21.01.2021 - 22:00

Veresiye defterinde yer kalmadı!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, genel merkezin görevlendirmesiyle katıldığı Aksaray ili Eskil ilçesi kırsalında vatandaşın ağır ekonomik travmasına tanık oldu

“Veresiye defterinde yer kalmadı”

“Esnaf, pazarcı, köylü, çiftçi, borç ve haciz kıskacında”

CHP’li Dr. Şevkin, Aksaray’da yurttaşlarla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, köylü ve çiftçinin, kırsal kesimde yaşayan vatandaşın borç yüküyle, haciz kıskacıyla karşı karşıya kaldığını, bu bölgelerdeki esnafın veresiye defterinde ise boş yer kalmadığını vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Aksaray’da ‘Milletvekili Toplu Çalışma Programı’na katılan Dr. Şevkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığındaki çalışmanın ilk gününde Eskil İlçesi Eşmekaya kasabası, Bozcamahmut ve Mutlu köylerinde çiftçi, köylü, pazarcı, esnaf ve sanatkar, ev kadınları, süt üreticileri, tarımsal kalkınma kooperatif yöneticileri, muhtarlar, gençler ve çocuklarla bir araya geldi, sorunlarını dinledi, CHP’nin bütünlük arz eden çözüm önerilerini sundu.

20 milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyeleriyle kentin dört bir yanına dağılan CHP heyetinde yer alan Dr. Şevkin, Eskil İlçe Başkanı Ali Güç, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileriyle Eşmekaya Kasabası’nda ilk olarak pazarcı esnafıyla görüştü. Vatandaşın alım gücünün zayıfladığını yerinde gören, vatandaşın daha müreffeh bir Türkiye özlemine işaret ettiğini kaydeden Dr. Şevkin, bölge esnafının sıcak çayıyla, ilgisiyle karşılandı. “DEFTERDE YER YOK!”

Eşmekaya’da ziyaret ettiği esnafların hayat pahalılığı, ekonomik daralma ve pandemi nedeniyle zor günler geçirdiğine dikkat çeken Dr. Şevkin, hükümetin bu konuda hiçbir adım atmadığından dert yanan bir fırıncı esnafının derdiyle dertlendi. Esnafın, veresiye defterini göstererek “Veresiye defterimiz tamamen dolu, yer kalmadı. Vatandaşımız ödeyemiyor, bizler de artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız” serzenişine tanık oldu.

Aksaray-Eskil Eşmekaya’daki ev ziyaretlerinde ise sıcak ilgilerini esirgemeyen yurttaşlara, çocuklara içtenlikle teşekkür eden Dr. Şevkin bin bir emekle, cefayla, vefayla, sevgiyle; hayatı daha anlamlı kılan Anadolu kadınlarıyla da bir araya geldi. Dr. Şevkin, Türkiye’nin kadınlarla daha barışçıl, daha huzurlu bir yapıya kavuşacağına inandığını dile getirdi.

SÜT ÜRETİCİSİ ENDİŞELİ

Bozcamahmut köyünde vatandaşlarla, süt üreticileriyle, tarımsal kalkınma kooperatifi üyeleriyle de buluşan Dr. Şevkin, tarımsal ve içme suyunda yaşanan sorunlar, elektriğin fahiş fiyatı, hayvan yemi fiyatlarının yüksekliğinin yanı sıra üreticilerin zorlu bir süreçte besledikleri hayvanlardan toplanan sütlerin düşük fiyatla satın alınmasına karşın marketlerde yüksek fiyata satılması nedeniyle yaşadıkları haksızlıkları tek tek not aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi milletin efendisi köylülerle tarımı yeniden kalkındırmanın, huzur ve refah ortamını tesis etmenin önemini konuştu. Mutlu köyünde yurttaşların sorunlarını yerinde tespit ederken çözüm önerilerini de sunan Dr. Şevkin, köy muhtarı Nedim Koyuncu’nun evine de misafir oldu. CHP’li Dr. Şevkin, CHP kadrolarının yurdun her köşesinde vatandaş odaklı çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini ifade etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021