Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Vali Şeref Ataklı yetimlerle birlikte fidan dikti

Vali Şeref Ataklı yetimlerle birlikte fidan dikti

A - +

Aksaray Haberleri - 18.04.2015 - 16:23

Vali Şeref Ataklı yetimlerle birlikte fidan dikti

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Aksaray Şube Başkanlığı tarafından ‘Yeşeren Ümitler Fidanlığı’ için fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı eşi Adile Ataklı kızı Ayşe Rumeysa Ataklı’nın da katıldığı etkinlikte yetim çocuklar, İHH gönüllüleri ve yetim çocukların gönüllü aileleri hep birlikte fidan dikti. Çocuklar daha sonra Kılıçaslan Parkında piknik yaparak düzenlenen yarışmalarda eğlenceli anlar yaşadı.

İHH Aksaray Şube Başkanı Öner Özkan yaptığı açıklamada düzenlenen etkinlikte her yetim için bir fidan diktiklerini söyledi.

İHH’nın Aksaray’da gönüllü sayısının arttığını toplamda 140 yetim çocuğa sahip çıkarak çeşitli ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Özkan, ‘Çocuklarımıza aylık 90 TL maddi desteğin yanı sıra eğitim desteği veriyor. Eğitim komisyonu hafta sonunda bu çocuklarımıza okul derslerinde etüd ve değerler eğitimi desteği veriyor. Spor faaliyetleri ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek çocuklarımızı meşgul ediyoruz. Biz bu çocuklarımızın ilerde topluma örnek insan, iyi meslek dallarında güzel insan olarak toplumda yer almalarını istiyoruz. Bizlerde böyle bir hayra vesile olmak istiyoruz’ dedi.

Düzenlendikleri etkinlikte Vali Şeref Ataklı ve gönüllü ailelerin katılımı ile her yetimin kendi boyunda fidan dikimi yaptığını ardından çocuklarla hep beraber piknik yaptıklarını belirten Özkan, düzenlenen yarışmalarda yetimlerin gönüllerince eğlendiğini söyledi.

Etkinliğe katılan gönüllüler ‘Yetim gülerse dünya güler’ sloganı ile Aksaray’daki yetimlerin yüzünü güldürmek amacıyla etkinliğe katıldıklarını çok mutlu olduklarını belirttiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021