SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Vali Kumbuzoğlu “Birbirimize güç vererek güzel işler üretmeye çalışacağız”

Vali Kumbuzoğlu “Birbirimize güç vererek güzel işler üretmeye çalışacağız”

A - +

Ana Manşet - 01.09.2023 - 21:06

Vali Kumbuzoğlu “Birbirimize güç vererek güzel işler üretmeye çalışacağız”

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, göreve gelmesinin ardından ilk kez basın mensupları ile bir araya gelerek tanışma toplantısı gerçekleştirdi.
Vali Kumbuzoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya Aksaray’dan çok sayıda yerel basın mensubu temsilcileri katılım sağlarken ulusal basın mensubu temsilcilerinin de toplantıya katılım sağladığı görüldü. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve basın mensupları arasında gerçekleşen tanışma toplantısı Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Gerçekleşen toplantı kapsamında Aksaray’da basını temsil eden kişiler ile tanışma fırsatı yakalan Vali Kumbuzoğlu, toplantı konuşmasında yaptığı açıklamalarla samimi ifadelerde bulundu. Valilik görevini icra ettiği süre boyunca basın mensupları ile daima birlikte hareket edileceğini dile getiren Vali Kumbuzoğlu, “Sizlerin desteğini alacağız. Siz bizim her yerde elimiz, kolumuz, haber kaynağımızsınız. Sizler sayesinde şeffaf haberlere sahibiz” sözlerini kullandı.
Basın mensubu temsilcileri ile tanışma toplantısı kapsamında konuşma yapan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, sözlerine; “Bugün burada basın mensupları ile görüşme arzusu oldu. Tek tek görüşmek yerine böyle toplu bir şekilde sizleri bir arada görmek çok daha keyifli bizler için. Tabi bu ilk tanışmamız olacak, zira biz sürekli sizlerle bir arada olacağız” diyerek başladı.
Vali Kumbuzoğlu konuşmasının devamında basın mensupları ile koordineli olarak çalışmanın önemine değinerek, “Değerli arkadaşlar, basın ülkemizde ve dünyada çok önemli bir güçtür. Sizler işinizi en güzel şekilde yapmaya çalışıyorsunuz, gayret ediyorsunuz. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Genel Sekreterlikten geliyorum. Meclisin en önemli özelliklerinden biri de basın mensuplarının mecliste olmasıydı. Sizlerin de bildiği gibi 110 basın kuruluşu oradaydı. Birlikte çalıştık, birbirimize destek verdik, birbirimize enerji verdik. Tabi burada da aynı düşüncedeyim. İnşallah sizlerle birlikte de böyle olacağız. Çok büyük bir heyecan ile Aksaray’a geldik. İnşallah bir önceki valilerimizin yaptığı işlerin üzerine bizler de bir şeyler koyabiliriz. Aksaray’ın önemli 3 unsur üzerine kurulduğunu gördüm. En önemlisi sanayi kenti olması. Büyük bir potansiyel var organize sanayi ile birlikte. Onun yanı sıra tarım çok önemli Tarım kaynakları çok kıymetli. Bir diğer unsur ise Aksaray’ın turizm kenti olması. İnşallah bu 3 unsur üzerinden Aksaray’ımızın gelişimine katkı sağlayacağız. Sizlerle, sivil toplum kuruluşlarımızla, kaymakamlarımızla, müdürlerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte birbirimize güç vererek güzel hizmetler üretmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Aksaray için birlikte çalışmanın, şehrin gelişimine katkı sunacağını belirten Vali Kumbuzoğlu, “Aksaray Valisi olarak, size güç katmak, enerji vermek, moral katmak, tüm sorunlarınızla içtenlikle ilgilenmek benim ve ekibimin en büyük görevlerinden biridir. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bu süreci sizlerle geçireceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Dolayısıyla sizlerden de aynı şekilde bir yaklaşım bekliyoruz. Takıldığınız hususlar var ise bizlerle istişare etmenizi istirham ediyoruz. Bu konuda Türkiye Büyük Millet Meclisinde de benzer durumlar yaşadık. Bir haber yapmadan evvel konu hakkında detaylı bilgiler için arayıp, ziyaret edip bizden bilgi rica ediliyordu. Sonrasında ise tabi yazma takdiri sizlere ait. Lütfen bizleri arayarak bilgilendirmeleri rica edin. Hepimiz Aksaraylıyız o yüzden ne gerekiyorsa birlikte hareket ederek yapacağız” ifadelerini kullandı.
Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, düzenlenen tanışma toplantısı sonrasında, günün anısına basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021