SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Vali Aydoğdu Balcı’ya çıkarma yaptı

Vali Aydoğdu Balcı’ya çıkarma yaptı

A - +

Ana Manşet - 14.10.2021 - 13:18

Vali Aydoğdu Balcı’ya çıkarma yaptı

-Muhtar “sorunlarımız var” dedi, Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu hafta sonu kendisinin kullandığı araç ile Ortaköy İlçesi’nden Aksaray’a dönerken eski belde sonra köy şimdi Ortaköy İlçesinin mahallesi olan Balcı’da vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Yapılan referandum ile 6 km uzaklıktaki Ortaköy İlçesine mahalle olarak bağlanan yerleşim yerinin sorunları olduğunu belirten vatandaşlara pazartesi günü mahallelerini geleceği sözünü veren Vali Aydoğdu; beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, Ortaköy İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirleri ile Ortaköy İlçesine giderek Balcı mahallesini ziyaret etti.

Mahalle muhtarı İbrahim Keskinkılıç, mahalleli kadın ve erkeklerle istişare toplantısı yapan Vali Aydoğdu; sorun, ihtiyaç ve talepleri dinledi. Mahallenin belde iken belediye başkanlığını yapan Yunus Yıldız mahalle adına taleplerini sırayla Vali Hamza Aydoğdu’ya aktardı. Talepleri dinleyen Vali Hamza Aydoğdu, yerel yönetim ve birimlere sorunların çözümü için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Devletin temel hizmetlerle ilgili gerekli çalışmaları yürüttüğünü ancak sınırsız imkânların bulunmadığını belirten Vali Hamza Aydoğdu; güzelliklerin paylaşılarak artırılacağını bu noktada adil ve adaletli şekilde davranılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Herkesin yapılan hizmetlerin korunmasında sorumluluğu olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu; mahalle olarak Ortaköy ilçesine bağlanan Balcı’nın sorunlarının çözümü için ilçe belediyesi ve ilgili birimlerin gerekli çalışmaları hemen başlatacağını söyledi.

Vatandaşlardan ilettikleri sorunları not almalarını isteyen Vali Aydoğdu 1.5 ay sonra Balcı mahallesini tekrar ziyaret edeceklerini yol, su, atıl binalar ve diğer sorunlarla ilgili yapılan ve yapılamayan çalışmaları tekrar görüşeceklerini söyledi.

Vatandaşlar; ziyareti ve gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Vali Hamza Aydoğdu, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirlerine teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021