Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Vali Ataklı: Yoğun bir çalışma dönemine girdik

Vali Ataklı: Yoğun bir çalışma dönemine girdik

A - +

Aksaray Haberleri - 09.05.2015 - 12:00

Vali Ataklı: Yoğun bir çalışma dönemine girdik

Ayda bir yapılan Vali yardımcıları ve kaymakamlar toplantısı Vali Şeref Ataklı başkanlığında Ağaçören İlçesinde gerçekleştirildi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı önceliklere göre hazırlanan çalışma planının her ilçede aksama ve eksikliğe meydan verilmeden uygulanacağını söyledi.

Merkez ve İlçelerde ihtiyaç ve eksikliklerin giderilmesine yönelik kapsamlı çalışmalar yapılarak öncelik arz eden konulardan başlamak üzere bir çalışma planı hazırlandığını ifade eden Vali Ataklı, köy ve beldelerde yapılacak işlerin belirlendiğini çalışmaların bir çok yerde başladığını söyledi.

Planlanan işlerin en yakın takipçisinin İlçe Kaymakamları olacağını vurgulayan Vali Ataklı, ‘Bütçe imkânlarımız önceki yıllara göre karşılaştırıldığında daha iyi durumda. Yatırım ve çalışmalarda artan imkânlara göre hazırlandı. Köylerimiz de yürütülecek çalışmalarla ilgili ihaleler tamamlanma aşamasında, ihaleleri sonuçlanan işlerle ilgili yer teslimleri yapılarak çalışmalar başlatıldı. Köylerimizde kilitli parke taşı döşemesi, içmesuyu ve diğer altyapı eksikliklerinin giderilmesine yönelik yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz. Bu çalışma döneminde Kaymakamlarımıza talimatımız planlanan işlerin yürütülmesi, denetlenmesi ve eksiksiz sonuçlandırılmasını yakından takip etmeleri yönünde oldu. Ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimizde kendi görev alanı içerisinde yine hazırladığı çalışma programına göre yol, su deposu, asfalt ve diğer işlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor’ dedi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Şahin Bayhan, Tolga Polat, Ortaköy Kaymakamı Harun Başıbüyük, Güzelyurt Kaymakamı Mustafa Duruk, Ağaçören Kaymakamı Murat Aydın, Sarıyahşi Kaymakamı Veysel Çam ile İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ katıldı.

Vali Şeref Ataklı Ağaçören’de yapılan toplantı öncesinde Ağaçören Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Tuncay Atak ve meclis üyeleri ile görüştü. Belediye hizmetleri hakkında bilgi alan Vali Ataklı, Ağaçören ilçesinin kaliteli, yüksek verimli ceviz bahçeleri ile anıldığını bu konuda daha çok ceviz bahçesi oluşturulması teşvik ederek desteklediklerini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021