SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Uluslararası İş Birliklerinin Yaygın Etkisi Arttırılıyor

Uluslararası İş Birliklerinin Yaygın Etkisi Arttırılıyor

A - +

Ana Manşet - 02.10.2023 - 21:35

Uluslararası İş Birliklerinin Yaygın Etkisi Arttırılıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TMBYO) Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, “Kazakistan Tanıtım Günü: Tarih, Dil, Kültür, Coğrafya ve Yükseköğretim” başlıklı bir etkinlik düzenledi. Etkinlik, yükseköğretimde uluslararası iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

ASÜ ile Kazakistan’ın Başkenti Astana’da bulunan Ulusal Avrasya Üniversitesi arasındaki iş birliğinin yaygın etkisini arttırmak adına düzenlenen etkinlikte eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel etkinlikler, öğrenci ve personel değişimi gibi hususlar ele alındı. Etkinliğin ardından, kısa süre önce ASÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne atanan Dr. Öğr. Üyesi Celal Karaca ve Kazakistanlı konuklar, Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Her iki üniversite arasındaki iş birliği çalışmaları hakkında bilgiler veren Dr. Karaca, süreç içerisinde Dış İlişkiler Koordinatörlüğüyle beraber daha farklı etkinlikler yapmayı planladıklarını vurguladı. Kazakistanlı konuklar da ASÜ yöneticilerine misafirperverlikleri münasebetiyle teşekkür etti.

ASÜ Rektörü Alpay Arıbaş, etkinliğin gerçekleşmesine katkı sunanlara teşekkür etti ve benzeri çalışmaların süreceğini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021