SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Tıp öğrencileri eğitimlerine Aksaray’da devam edecek

Tıp öğrencileri eğitimlerine Aksaray’da devam edecek

A - +

Aksaray Haberleri - 01.07.2020 - 16:09

Tıp öğrencileri eğitimlerine Aksaray’da devam edecek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni eğitim-öğretim döneminde Tıp Fakültesi öğrencilerinin Aksaray’a geleceğini ve tıp eğitimlerinin artık Aksaray’da gerçekleştirileceğini söyledi.

ASÜ Tıp öğrencilerinin, fiziki ve akademik gereksinimlerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar münasebetiyle eğitimlerine Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde başladıklarını anımsatan Rektör Şahin, Aksaray’daki hazırlıkların son aşamaya geldiğini ve artık yeni bir sürecin başlayacağını kaydetti. Sınıf ve amfiler, laboratuvarlar, uygulama alanları gibi fiziki çalışmaların tamamlanma safhasına geldiğini, bu süreç içerisinde akademik kadronun da oluşturulduğunu anlatan ASÜ Rektörü, “Üzerimize düşen ödevleri büyük bir titizlik içerisinde yerine getirdik ve Allah’a şükür Tıp Fakültesi özelinde yeni bir faza geçiş yapıyoruz. Tıp Fakültesi’nin şehir için ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Fakültenin kurulması, öğrenci alımı, akademik kadronun oluşturulması, fiziki şartların sağlanması… Bu zincirdeki tek eksik halka, öğrencilerin eğitim-öğretimlerine yuvalarında devam etmesiydi. Hedefimiz üç-dört yıl içinde bunu başarmaktı ve niyetimizi çeşitli vesilelerle kamuoyu ile de paylaşmıştık” dedi. Gerekli hazırlık çalışmalarını tamamladıktan hemen sonra YÖK’le yazışmalar yaptıklarını ve kontenjan taleplerinin kabul edildiğini söyleyen ASÜ Rektörü, “Bu yıl ASÜ Tıp Fakültesi için 60 öğrenci kontenjanı verildi. Bu öğrencilerimiz doğrudan Aksaray’a gelerek eğitim-öğretime başlayacak. Öte yandan dördüncü sınıfa geçen öğrencilerimiz de kalan eğitimlerine şehirde, ASÜ çatısı altında devam edecek. Bu yıl üçüncü sınıfa geçen öğrencilerimiz 2021, ikinci sınıfa geçen öğrencilerimiz ise 2022 yılında Aksaray’a gelecekler” dedi. Alınan kararın hayırlı olmasını dileyen ve tıp eğitimlerinin Aksaray’da yapılabilmesi sürecine katkı sunan herkese teşekkür eden Rektör Şahin, “En başından beri olduğunu gibi bundan sonra da biz üzerimize düşen her görevi titizlikle yerine getirmeye devam edeceğiz. Yeni sürecin başta öğrencilerimiz olmak üzere, tüm şehrimize hayırlar getirmesini diliyoruz. Ayrıca bu süreçte bizlere destek olan Necmettin Erbakan Üniversitesi yöneticilerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şahin, tıp eğitimlerinin Aksaray’da başlayacak olmasının toplumsal sağlık hizmetlerine de pozitif yansıyacağını vurguladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021